Makyaj

Makyajda Yeni Trend “Strobing”

Makyajda Yeni Trend “Strobing”

 Yüz hatlarınızı aydınlatıcı ile belirginleştirin.

makeup-trend

Son zamanlardaki doğal makyaj modası ile birlikte yeni bir kontur tekniği ortaya çıktı. “Strobing” etkisi denilen bu uygulamada koyu tonlarla yüzünüzü gölgelemek yerine aydınlatıcı ile doğal hatlarını vurgulamak amaçlanıyor. Dolayısıyla elde edilen sonuçlarda son derece doğal oluyor.

Strobing etkisi için hangi ürünleri kullanmalı?

Amaç doğal görünümü olabildiğince korumak olduğu için, partilerde kullanılan abartılı ışıltılar yerini sağlıklı cilt görünümünü destekleyen doğal ışık yansımalarına bırakıyor. Bu görünümü elde etmek için ihtiyacınız olan şey likit bir aydınlatıcı olacaktır. Yüzün stratejik noktalarına uygulanan BB krem, nemlendirici veya serum da strobing etkisini yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Yeni makyaj tekniğini tanıyalım.

Kim Kardashian sayesinde meşhur olan kontur tekniğinin aksine “strobing” kadınların saklamak, gölgelemek istedikleri noktalar yerine, vurgulamak istedikleri noktaları hedefliyor. Bunun için yapmanız gereken şey aydınlatıcınızı yüzünüzün yüksekte kalan kısımlarına uygulamak. Güneşin yüzünde ilk vurduğu noktalar olan, burun, yanaklarının yüksek kısımları, çene, dudak üstünün ortası aydınlatılması gereken noktalardır.

Strobing etkisini yakalamak için cildinizin sağlıklı görünmesine de özen göstermelisiniz. Yarattığınız aydınlık etki cildindeki kusurları daha da ortaya çıkarabilir. Highlighterınızı cildinizde siyah nokta, açık gözenekler gibi sorunlu kısımlara uygulamamalısınız, aksi halde onları daha belirgin bir hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda yağlı ve kendinden parlayan bir cilde sahipseniz , bu makyaj tekniği size uygun olmayabilir. Strobing tekniğinde aydınlatıcı bol ve yağlı olabilen bölgelere uygulandığından, yağlı cilde sahip olanların daha da parlamasına neden olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir