Sağlık

Maria Sharapova Sağlık Sırları

Maria Sharapova Sağlık Sırları

Maria Sharapova, küçük yaşta spor hayatına ve tenise başladı. Yıldız tenisçi, düzenli bir hayat biçimi ve sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi olarak benimsemiş. Yüksek protein, az yağ ve karbonhidrattan oluşan öğünlerle besleniyor ve bizzat kendisi hazırlıyor. maçlarda önce tavuklu salata ve yeşil içecekler olmazsa olmazları arasında.

maria-sharapova-

Yoğun bir spor programı olan ünlü tenisçi, kendi hazırladığı yeşil içeceklerden karşılıyor. Ancak çeşitli şekerlemelere de zaafı olan biri. Kendisne ait olan “sugarpova” şekerleme markası ile de bunu gösteriyor. Maria Sharapova bu konuda oldukça kontrollü davrandığını söylüyor. tatlı ihtiyacını ise meyveli yoğurtlardan karşılıyor. Beslenmesine dikkat ediyor.

tavuklu-salata

6 yaşlarında tenis oynamaya başlayan Sharapova, sporun kendisi için hayat demek olduğu söylüyor. Haftanın altı günü spor yapıyor ve bunun yanı sıra yoga, karın güçlendirme gibi programlar da uyguluyor. Bazende salsa derslerine gidiyor.

izgara_tavuklu_salata

Yoğun çalışma ve spor programının dışında kafasını ve bedenini rahatlatmak amacı ile her gün en az 5 dakika meditasyon yapıyor. Ayda bir kere de spa ve masaj ile vücudunu dinlendiriyor. En büyük form ve güzellik kaynağının su olduğunu ifade ediyor. Günde 2 iltre su içiyor. bu sayede aydınlık ve taze bir tene sahip oluyor.

Yoğun tenis çalışmalarının dışında, açık havada yürüyüş yapmayı ve bisiklete binmeyi çok seviyor. böylelikle güçlü ve kaslı bacaklara sahip oluyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir