Moda

Mary Katrantzou Kimdir?

Genç Tasarımcı

Mary Katrantzou

Moda dünyası ondan renklerin ve desenlerin kraliçesi olarak bahsediyor. Atina doğumlu, 32 yaşında genç ve gelecek vaat eden bir moda tasarımcısı. 2008 yılında bu yolculuğa başlamış. Mimarlık okumasına rağmen moda tasarımcılığı yapıyor ve bu mimarlık eğitimini tasarımların da yansıtıyor. Tasarımları bu işin uzmanları ve herkes tarafından çok beğeniliyor. Tasarımları daha defile sırasında satılıyor. Defileleri dört gözle bekleniyor.

Tasarımlarında titizlikle çalışıyor. O denli sıkı çalışıyor ki tasarım sürecini “kabus” olarak tanımlıyor. Dolayısıyla bu zorlu süreçten de mükemmel kıyafetler çıkması da şaşırtıcı olmayacaktır. Yaşam ve teknolojiyi harmanlayarak ustalıkla mükemmel tasarımlar ortaya çıkarıyor. Birçok ünlü markaya da tasarımlar yapıyor. Mary Katrantzou, Gianvito rossi için ayakkabı, Longechamps için çanta, Moncler için kışlık mont, Current Elliot için jean, Adidas için ayakkabı tasarlıyor.

Dijital baskılar, abartılı desenler, heykel formlar vs. kullanıyor. Bir yerde gördüğünüzde işte bu Mary Katrantzou’nun tasarımı denilebilecek tatta tasarımlar. Canlı renkler kullanmasına rağmen kendisi daha çok siyah giymeyi seviyor.

İstanbul’a bir kez tatil için gelmiş. Muhteşem yemekleri ve binaları olduğunu, İstanbul’u çok sevdiğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir