Gelin Aksesuarları

Mekana Göre Gelin Ayakkabısı

Mekana Göre Gelin Ayakkabısı

wedding-shoes (23)

Doğru seçim yapılmazsa düğün günü size sorun yaratacak en önemli düğün aksesuarınız gelin ayakkabınızdır. Gelin ayakkabınızın seçiminde ise en önemli ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden biri düğün mekanınızdır. Toprak zeminli bir kır düğününde topukları toprağa batan topuklu gelin ayakkabısı da giymek pek de iyi olmayacaktır. Bunun için mekana uygun seçimler yapmalısınız.

Tarihi Mekanlar ve Oteller

Düğününüz tarihi bir mekanda veya bir otelin balo salonunda olacaksa, topuklu ve ağır gelin ayakkabısı modellerini tercih etmelisiniz. Dans ederken ayakkabınızı kısa topuklu gelin ayakkabısı veya şık bir babetle değiştirebilirsiniz. Yanınıza yedek bir gelin ayakkabısı da alabilirsiniz. Uzun saatler boyu dans ettikten sonra o gösterişli ayakkabılarınız artık canınızı acıtmaya başlayabilir. Yedek gelin ayakkabınız tam bu anlarda size yardımcı olacaktır.

Sosyal Tesis, Klüp ve Restoranlar

Sosyal tesisler, klüp ve banket alanları, bir de restoranlar; otel ve tarihi mekanlara nazaran daha rahat ve şaşaadan uzak düğün mekanlarıdır. Dolayısıyla bu gibi mekanlarda büyük topuklar ve gösterişli işlemeler yerine, orta topuklu ve sade gelin ayakkabıları tercih etmeniz daha yerinde olacaktır.

Kır Düğünü ve Nikah Sonrası Yemeği

Kır düğünleri ve nikah sonrası yemekleri diğer mekanlara göre çok daha sıcak ve samimi ortamlar vaad eder. Kır düğünleri için stil önerilerine de bakarak kır düğünlerinin ferah seçeneklerini görebilirsiniz. Yeşillikler içinde bir düğün veya 50 kişiyle kutlayacağınız bir nikah sonrası yemeğinde çok daha özgür ve rahat olabilirsiniz. Kısa uçuşan gelinlikler altında gelin babetleri, sandalet hatta parmak arası terlikler bile garip görünmeyecektir.

Mavi Düğün ve Plaj Düğünleri

Eğer yumuşacık kumlar üzerinde, ayaklarınız suya değerken ”Evet” diyecek olan şanslı gelinlerdenseniz topuklu ayakkabılar hiç uygun bir seçim olmayacaktır. Babet bile bu tarz ortamlarda size fazla gelebilir.  Bu tarz düğünler için şık sandaletler ve parmak arası terlikler ideal olacaktır. Ama çıplak ayak dans etmeninde keyfi ve size katacağı hava bambaşka olacaktır.

Bir yorum

  • Çiçek

    Merhaba gelin ayakkabılarından 135. sıradaki yaşlı kurdeleli ayakkabıyı nerden bulabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir