Mutfak

Modern Mutfak Dekorasyonu Trendleri

2015 yılının sonlarına doğru geldiğimiz günlerde endüstriyel tasarım inovatif farklılıklar yaratmaya çalışıyor. Bardak ve çatal, bıçak gibi minimal materyallerin yanında koltuk, masa, sandalye gibi evin temel taşları da tasarım sürecine giriyor. Evin en önemli bölümü olarak kabul edilen mutfaklarımızın görünüşü seneler geçtikçe daha modern bir hal almaya başladı.

2016 yılında da çekmecesinden sandalyesine özenle düzenlenecek olan mutfak eşyalarının merak ile bekleneni mutfak dolapları olacak.2016 mutfak dolapları, geride bıraktığımız 2015 yılında şahit olduğumuz gibi daha yumuşak renkli tercih eder iken birden çok niteliğe sahip olan tasarımlar tercih ediliyor.

Mutfaklarını yenileme imkânı bulan tüketici kesimin artık büyük firmaların sundukları metalik tonların ağırlıkta olduğu dizaynlar yerine yerel işletmenlerin, küçük esnafların sunduğu tasarımları göz önünde bulundurduklarını fark ediyoruz. Uzun yıllardır sert köşeli ve beton zeminli mutfak dolaplarının yerini yuvarlak hatlı, oval tasarımlar almaya başlıyor.2016 mutfak dolapları, “Amerikan mutfak” diye nitelendirdiğimiz ev tiplerinin merkez noktası olacağı tahmin ediliyor.

Alternatif tasarımlar ile yükselecek olan 2016 mutfak dolapları, büyük oranda minimal dizaynlara dönecek ve evin temel noktası haline gelen mutfakların ikinci planda olmasını sağlayacak. Karmaşık düzenden ayırılacak gibi gözüken mutfak tasarımlarının sarkastik görseller üzerinden bizlere karmaşa içerisinde düzen görüntüsünü yansıtacağı tahmin ediliyor.

Minyatür bir alana sıkıştırılmış minimal bütünlüğün yaratabileceği görsel şölen merak konusu iken mutfağın sağlaması gereken tertibin devamlılığımı sağlayacağı kesin. Restoran mutfaklarının ahengini yaşatacağına artık hepimiz eminiz.

Yaşamın önemli unsuru besinlerin temel noktası temizliğin ortamı olan mutfakların, besinleri korumak ve çatal, bıçak gibi gereçlerin saklanmasını sağlamak adına barındığı mutfak dolaplarının değeri, saydığımız temel ihtiyaçlardan çok göze hitap etmesine önem veriliyor.2016 mutfak dolapları, tüketicinin taleplerine önem verip görselliği hat safhada kaliteli tutacaktır.

Çoğunluğun verdiği geri dönüşlere göre bir kıstas belirleyip talep sayısını arttıracak ürünler ortaya çıkaracak ve onları dönemin ekonomik sartlarına göre bizlere yani tüketicilere sunacaktır. Her yaş kesiminden insanı farklı oranlarda etkileyen mutfak dizaynı ve merkezindeki mutfak dolapları,2016 yılında da tüketiciyi etkileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir