Moda

Moschino İlkbahar/Yaz 2015

Moschino İlkbahar/Yaz 2015

jeremy-scott

Moschino her zaman olduğu gibi renkli ve hareketli. İlkbahar/yaz defilesi espirisi ve rengârenk. Baş tasarımcı Jeremy Scott’un ilkbahar/yaz sezonu için hazırladığı senaryo markanın önceki koleksiyonlarını aratmıyor. Renk patlamaları, Kitsch detaylar ve eğlenceli kombinler görücüye çıktı. Podyumda 60’ların platin sarısı peruları ve şeker pembesi dudakları ile barbie efekti verilmiş mankenler vardı.

Milano Moda haftasında koleksiyonunu sergileyen marka ‘Totally moschino’ damgasını taşıyordu. Podyumda adeta barbie bebeklerin şovu vardı. Uçuk kaçış tasarımlar, abartı ve sınır tanımayan çizgisinden bu sezonda ödün vermedi. Eski dönemlere ve özellikle de 80’lere gönderme yapan takılar dikkati çekti. Zincir desenler, dört ve siyah parçalar öne çıkanlar oldu. Neon renklerle iki parçalı, altın çizmeli barbielerle iddialı koleksiyon oldukça beğenildi. Koleksiyonun en klasik parçası trençkotlardı. Kapitone pembe takımlar, ayaklarda topuklu terlikler…

Sezonun moda olan neon renkleri, büyük düğme detayları, takıları, kabarık saçları ile 80’lerden esintiler bu yıl Moschino 2015 ilkbahar/yaz koleksiyonunda görülen detaylardı. Sizde tarzınıza uygulayarak fark yaratabilirsiniz. Galerimizde de görselleri inceleyerek ilham alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir