Moda

New York Moda Haftası: Sokak Stili

New York Moda Haftası: Sokak Stili 

New York Moda Haftası 10 Eylül’de tüm hızıyla başladı. Defilelerden defilelere koşan ünlü yıldızlar,sokak stilleri ile bizleri büyüledi ve trendler hakkında fikirler verdi. 2016 modasının görücüye çıktığı defilelerde, katılımcılar da en az defileler kadar ön planda oldular ve konuşuldular. Ünlü bloggerların, oyuncu ve şarkıcıların ön sıralarda oturduğu defile stillerine gelin birlikte bakalım.

Rahat ve şık

New York Moda Haftası katılımcılarının stilleri ile adını ilk günden duyurdu. Defileleri izlemeye gelenlerin stillerini iki kelime ile özetlenebilir: rahat ve şık. Eleanor Ylvisaker gibi kot üzerine kot giyenlerin sayısı hiç de azımsanacak kadar değildi. 2015 yıllarında başlayan bu akımı 2016’da da göreceğiz gibi… Tek parça kıyafetlerin popülerliği ise hiç bitmiyor. Tulum ve elbiselerin oldukça sık kullanıldığı New York Moda Haftasını daha uzun süre konuşulacak.

Makyaj stili

Defileye izlemeye gelen konuklar, makyajları ile de oldukça dikkat çektiler. Özellikle nude rujların bol bol kullanıldığı davette, naturel makyajlar kullanıldı. Gözlerde ise en dikkat çeken makyaj stili, cat eyedı. Davetliler yaz sonunda gerçekleşen bu etkinlikte, bronz tenlerinin avantajını kullanıp, yoğun makyajdan kaçındılar.

Aksesuar

New York Moda Haftası’nda kullanılan ilginç aksesuarlar dikkatimizden kaçmadı. Sadece makyajda değil, güneş gözlüklerinde de cat eye modası oldukça yaygın bir tarzdı. Sırt çantaları ile popülerliğini devam ettiriyor. Düz renk kıyafetleri renklendirmek için, siz de ilginç ve renkli aksesuarlar kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir