Makyaj

Nude Makyaj

Nude Makyaj

nu-de-makyaj (3)

Senenin bu zamanı, yaz mevsimi ile birlikte podyumlarda da gördüğümüz makyaj trendlerinden biri de nude makyaj oldu. Eğer siz de nude makyaj uygulamak ve bu konuda uzmanlaşmak istiyorsanız bir kaç adımla çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. İşte bu 5 basit adım sizlerle;

  1. Nude bir baz

BB veya CC kremler mat ve eşit tonda yumuşak, doğal bir cilt elde etmenizi sağlar. Bir yandan hafif bir kapama ile doğal bir etki sağlarken, öte yandan da cildinizin nemlenmesine de yardımcı olursunuz.

  1. Pudra

Pudra, nude makyajın en önemli parçalarından biridir. Yaz aylarında, cildimiz parlamaya daha da müsaitken, pudra bu etkiyi azaltmanıza veya yok etmenize yardımcı olur. Az miktarda, parlamaya yatkın T-bölgesine doğru bir uygulamayla pudra sürmek, harikalar yaratmamızı sağlayacaktır.

  1. Renkli Allık

Krem veya toz formda olabilir. Nude makyajın monotonluktan çıkararak hafif renkli allıklar kullanabilirsiniz. Ten renginize uygun; pembe, şeftali veya bronz tonlarında bir allık seçilebilir. Elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. Bu sayede makyajınıza kısa zamanda sıcaklık katmış olacaksınız.

  1. Siyah Maskara (Rimel)

Konu nude makyaj olunca, göz makyajındaki önemli nokta: minimalizm’dir. Yani abartıdan uzak, ufak ve zarif dokunuşlarla doğalı yakalamak tek amaçtır. İnce uygulanmış eyeliner ve bir iki kat maskara yeterli olacaktır. Yazın en gözde trendlerinden beyaz eyelinerı da deneyebilirsiniz. Nude makyajla harika bir uyum yakalayacaktır.

  1. Açık Renklerde Ruj

Bej, açık pembe ya da şeftali tonu olabilir. Herkese uygun doğal bir ruj rengi seçeneği mevcut. Nude dudakların en güzel yanı, her makyajla uyum sağlamasıdır. Aynı zamanda bir dokunuşla makyajına sofistike bir stil de katıyor olmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir