Güzellik

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

tarz

 

Ombre uygulaması son yılların en trend saç modası.Peki bu ombre saç nedir ve nasıl yapılır? Ombre kelimesi fransızcada “gölge” anlamına gelir. Dolayısıyla “gölgeli saç” diyebiliriz. Ancak bildiğimiz kuaförlerde sıkça yapılan gölgelerden biraz farklı bir işlemdir. Sadece saç uçlarına ve belirli bölgelerine yapılan bir işlemdir. Bu tekniği kıyafetlerde de görebilirsiniz. Ancak şimdi sadece saçları anlatacağız.

 Ombre, saçınızın renginizin bir ton açık yada koyu tonlarında saç uçlarına yapılan renk geçişleridir. Ayrıca farklı renklerde de yapılabiliyor. Saçlarınıza hareket, yüzünüze de ışıltı katıyor. Harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Bir önceki ilgili yazımızdan da hatırlayacağınız gibi dünya da bir çok ünlü isim bu uygulamayı tercih ediyor. Herkeste farklı bir etki yarattığından da ayrıca cezbedici bir uygulama.

 Saçlarınıza farklı renklerle de ombre yaptırabilirsiniz. Sarı saçlara sahipseniz, saçlarınızın ortasından başlayarak, uçlara doğru siyah renk yaptırabilirsiniz. Siyah saçlarınız varsa, farklı bir renk olarak kızıl, sarı, hatta kül rengi gibi muhteşem renkler yapabilirsiniz. Bu uygulamayı kuaförünüzle yapabileceğiniz gibi, evinizde çok basit bir şekilde kendinizde yapabilirsiniz. L’oreal Paris Ombre Serisi tamda bunun için tasarlanmış bir ürün. Sizde teninize uyumlu istediğiniz rengi seçip, kulak-çene hizasından başlayıp, uçlara doğru saçınıza uygulayabilirsiniz. Moda tutkunu ve yeniliği seven biriyseniz bu uygulama tam size göre olacaktır. kıyafetler gibi makyaj ve saç modası artık yoğun ilgi çekiyor. Saçlarınızdaki renk geçişlerini kusursuz hale getirmek için modayı takip etmeye hazır olun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir