Güzellik

Otobronzanlar Hakkında 5 Şey (Bronz Ten)

Otobronzanlar Hakkında 5 Şey (Bronz Ten)

bronz-skin (2)

Biliyoruz ki sizin de başınızdan kötü (turuncuya dönen) otobronzan uygulaması deneyimi geçmiştir. Ancak doğru uygulandığında otobronzanlar bronz tanrıça gibi görünmenizi sağlayabilir. Kış aylarında bile bronz kalmanız mümkün. Otobronzanlarla güneşlenmden, hatta güneşe çıkmadan yanık bir ten elde edebilirsiniz. Bu ürünlerin içeriğinde bulunan DHA, cilt yüzeyindeki amino asitlerle reaksiyona giriyor. Bu iki molekülün birleşimi, cilde bronz görünümü sağlayan kahverengi bir bileşene dönüşüyor. Sonuçta senenin 365 günü bronz bir tene sahip olabiliyorsunuz.

Piyasadaki birçok otobronzan ürün, koruyucu vitaminler, nemlendirici aktifler ve UV filtreleri ile zenginleştirilerek cilt bakımı da yapacak hâle gelmiş durumdadır. Bunlara rağmen hâlâ pek çoğu güneş filtresi içermediği için, cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korumuyor. Dolayısıyla güneşe çıktığınızda SPF içeren ürünler de kullanmayı asla ihmal etmeyin.

Doğru Uygulama Nasıl Olur?

  1. Herşey hazırlık aslında aşamasında gizli. Otobronzan uygulamasından bir gün önce duş almalı ve kese ya da peeling yöntemleri ile ölü deriden cildinizi arındırmalısınız.
  2. Otobronzanın başta teninizde koyu görünecek ancak zamanla açılacaktır. Dolayısıyla, uygulamanın sonrasında gerçek rengi görmek için birkaç saat bekleyin. Unutmanız gereken birşey de otobronzan uyguladığınız gün, beyaz ya da açık renk giysilerden uzak durmaktır.
  3. Ten renginizin en güzel halini ilk duştan sonra göreceksiniz. Uygulamanın ardından en az sekiz saat bekleyin ve ilk duşunu alın. Duş esnasında kese veya peeling uygulamaları yapmayın. Sadece su berrak akana kadar yıkanın.
  4. Otobronz uygulamasından sonra cildinizi hergün nemlendirin. Uygulama sonrasında aldığınız ilk duştan sonra, teninizi sık sık nemlendirin. Ancak yağ bazlı değil su bazlı nemlendiriciler tercih edin.
  5. Otobronzu teninizden silmek isterseniz, yüzmeye gidin! Otobronzanınızı çıkarmanın bir çok yolu var ancak en etkililerinden biri yüzmektir. Havuzdaki klorin teninizin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

bronz-skin (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir