Makyaj

Porselen Makyaj

Porselen Makyaj

porselen (3)

Hepimiz mükemmel, bebek gibi bir tene sahip olmak isteriz. Bunun bir adım ötesi ise porselen gibi görünen bir tendir. 4 aşamada maske takmış gibi bie etki yaratmadan pürüzsüz porselen bir tene sahip olmak mümkün. Bu makyaj stili için makyaj çantanızda dört temel ürünün olması gerekiyor: Primer, fondöten, kapatıcı ve pudra.

İlk adım:

Öncelikle cildinizi temizleyip nemlendirmek ile başlayın. Sonrasında, harika pürüzsüz bir yüzey elde etmek için primerı parmak uçlarınızla sürün. Bu işlem, makyajının görünümünü canlandıracak ve kalıcılığını da arttıracaktır.

İkinci adım:

Porselen makyaj stili için likit bir ürün tercih etmelisiniz. Fondöten, ten renginizle tam anlamıyla uyumlu olmalıdır. Hatta daha porselen bir görünüm için cilt renginizden 1-2 ton açık fondöten de kullanabilirsiniz. Bu aşamada çok dikkat edilecek nokta ise; boyun ve kulak kenarları gibi riskli yerlerde renk farkını belli edecek en ufak bir iz bırakmamasıdır.

Sıvı fondöteni önce noktalar şeklinde cildinize uygulayın ve sonrasında fondöten fırçasıyla yuvarlak hareketler yaparak tüm yüzünüze yayın. Acele etmeden tüm yüzünüze dağıttığınızdan emin olmalısınız.

Üçüncü adım:

Fondötenden sonra; burun kenarı ve göz altları gibi renk farklılıkları olan yerlere kapatıcı uygulayın. Sıvı ve kalem tipi bir kapatıcı, hem çabuk ve kolay,  hem de etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Dudak kenarlarındaki çizgilere ve kaş kemiklerine de uygulama yapın.

Dördüncü adım:

Işıltısız, mat ve yarı transparan bir pudrayı fırçayla yüzünüze uygulayın. Daha fazla kapatıcılık isterseniz,  fazlalığı alınmış pudra pufuyla bastırıp çekerek, nazikçe tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Not: Bu kusursuz ten makyajını nude tonlarla tamamlayarak elegan bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir