Makyaj

Primer (Baz) Nasıl Kullanılır?

 Primer (Baz) Nasıl Kullanılır?

makyaj-baz (2)

Profesyonel bir makyaj için bazı adımlar vardır. Bu adımları uyguladığınızda daha iyi bir sonuç alırsınız. En önemli adımlardan biri de makyaj primer (baz) uygulamasıdır. Makyaj bazı da denilebilir. Primer (baz) nedir ve nasıl kullanılır? Daha iyi bir makyaj uygulaması ve kusursuz bir görünüm için araştırdık.

Makyajda primer, cildinizin rengini düzene sokmak ve daha pürüzsüz ve profesyonel bir makyaj yapılmasını sağlar. Fondöten sürmeden önce baz kullanılmalıdır. Primer (baz) kullanılmadığında yüzde, topaklanmalar ya da renk katmanları oluşabilir. Fondöten ve diğer makyaj malzemelerinin de kullanımında topak topak ve kötü bir görüntü oluşturabilir. Bu ürün, makyaj yapılmış gibi değil, sanki yapılan makyajın yüzün normal hali gibi görünmesini sağlar. İzleri ve renk eşitsizliklerini dengeler ve yok eder.

Primer kullanımı oldukça kolaydır. Önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi öncelikle yüzünüzü makyaj öncesi iyice temizleyerek ölü derilerden arındırmak ve sonrasında nemlendirmek çok önmeli. Yüz bakımınızı yaptıktan sonra, isterseniz cildinizde sorunlu gördüğünüz alana ya da yüzünüzün tamamına sürebilirsiniz. Çok az bir miktarda sürmeniz yeterli olacaktır. İster parmaklarınızla, isterseniz de bir sünger yardımı ile sürebilirsiniz. Ürünü kullanırken fırça misali sürmek yerine, parmak veya sünger ile hafif tampon hareketlerle yedirmeniz daha doğru olacaktır. Primer (baz) ürününü sürdükten sonra diğer kullanacağınız makyaj ürünlerinin daha iyi işleyebilmesi için, makyajınıza başlamadan 4-5 dakika beklemelisiniz. primer (baz) ürünlerini her kozmetik mağazasında kolayca bulabilirsiniz. Markaların her bütçeye göre uygun fiyatlarda primer (baz) ürünleri mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir