Makyaj

Primer (Baz) Nedir?

Primer (Baz) Nedir?

Makyajınızı profesyonel makyözlerin yaptığı makyajlar gibi yapmak istiyorsanız kullanmanız gereken bazı ürünler vardır. Bu yazımızda bu ürünlerden biri olan primer (Baz) ürününü tanıştıracağız sizlerle…

Primer (Baz) cildinizdeki kusurları kapattığı gibi ,ciltteki ton farklarını da ortadan kaldırır,eşitler ve dengeler. Makyağınızda renk dalgaları olmaz. Makyajınızın kalıcı olmasını sağlar. Gözenekleri küçük gösterir. Dolayısıyla makyajın vazgeçilmezlerindendir. Tüm yüze uyguladığı gibi ,sadece bazı bölgelere de uygulayabilirsiniz. Tüm yüze uygulanacaksa,fondötenden önce sürülmelidir.  Primer (Baz) yapacağınız makyaja doğal bir görünüm verir. Bir çok renk tonu olmasına karşın en çok kullanılan şeffaf yani renksiz  primer’dır. Aynı zamanda ‘baz’ denir. tüm yüz tiplerine uygun bir üründür. Cilt ayrımı yoktur.

Kullanımı çok kolay bir üründür. Cildinizi makyaj öncesi her zaman yaptığınız gibi temizleyin. Cildiniz çok kuruysa nemlendirin. Nemlendiricinin tam olarak emildiğinden emin olduktan sonra primer uygulamasına geçebilirsiniz. Oldukça ince tabaka halinde sürülmesi önemlidir. Tercihe göre sadece belli bölgelere, sorunlu gördüğünüz alanlara ya da tüm yüzünüze primer’ı parmaklarınız yardımı ile eşit bir şekilde sürün ve birkaç dakika bekleyin. Yüzünüzde tam etkisini göstermesi ve oturması için beklemeniz doğru olacaktır. Sonrasında makyajınızın diğer aşamalarına geçebilirsiniz.

puruzsuz_makyaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir