Makyaj

Primer’ı Nasıl Uygulamalıyız?

Primer’ı Nasıl Uygulamalıyız?

 

Makyajın gecenin sonuna kadar bozulmadan kalmasının, kırmızı halı ünlülerinin kusursuz görünmelerinin bir sırrı var. Bu sırrı sizlerde öğrenmek istemez misiniz? Hemen paylaşalım! Bu harika kalıcılık ve kusursuzluğun sırrı; Makyaj yapmadan önce primer kullanıyor olmalarıdır. Primer makyajı cilde sabitliyor ve uzun süre dayanmasını sağlıyor. Aynı zamanda fondötenden önce sürüldüğü için bir bariyer işlevi görüyor ve fondötenin zararlı etkilerinden cildi koruyor. Gün boyu parıl parıl bir görünüm sağlıyor.

Primer Kullanmak Neden Önemli?

Makyaj öncesinde primer uygulamak, cildi makyaja en iyi şekilde hazırlar. Primer, cildi yumuşatır, iyi bir başlangıç sağlar. Önemli avantajlarından biri de, cildinde oluşan kırışıkları makyajınıza yansımasını önler, cilt tonunuzu dengeler. Primer uygulaması ile ilgili 4 harika adım aşağıda bulunmaktadır. Bu 4 adımı izleyerek sizde gün boyu kalıcı ve kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz.

  1. Adım

Her zaman olduğu gibi işe cildi temizleyip bir güzelde nemlendirerek başlıyoruz. Böylece,  primerı daha etkili kullanabilirsiniz. Nemlendiricini sürdükten sonra 2-3 dakika bekleyin ve sonrasında primerını uygulayın.

  1. Adım

Primerından parmağınıza biraz alın ve cildinizin ortasından başlayarak, geri kalan bölgelerine uygulayın. Cildinize iyice yedirin. Cildinizin primerı emdiğine emin oluncaya kadar ufak parmak hareketleri ile birlikte cildinize sürün. Burada önemli bir nokta da dikkatinizi çekmek istiyoruz. Primerı göz çevrenizden uzak tutmalısınız!

  1. Adım

Bu aşamada biraz beklemeniz gerekecek. Primer, ortalama 3-4 dakika içinde cilt tarafından emilecek. Primerın, cildiniz tarafından emildiğinden emin olduktan sonra fondöten uygulamasına geçebilirsiniz. Bu tarz ürünlerin ciltte emilmesi ve işlevini gerçekleştirmesi için mutlaka kısa bir süre beklemelisiniz. Beklemeden üst üste yapılan makyaj iyi ve istenilen bir sonuç vermeyecektir.

  1. Adım

Primer ile yüzünüzü makyaja hazırlamış oldunuz. Artık makyajınızın diğer aşamalarına geçebilirsiniz. Kalıcı ve kusursuz makyaj işte bu kadar kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir