Güzellik

Saç Kesim Ve Kullanım Püf Noktaları (İnce Telli Saçlar)

Saç Kesim Ve Kullanım Püf Noktaları (İnce Telli Saçlar)

Saç kesim ve kullanım önerileri ile gerçekten işiniz çok daha kolaylaşacak. Birazdan okuyacağınız yazımızda ve görsellerde saç bakım ürünleri ve bu ürünleri nasıl kullanacağınızı göreceksiniz. İnce telli saçlara sahip olan kadınlar saçlarının sönüklüğünden genellikle şikayet eder. Ancak, doğru kesim ve kullanımla hacimli saçlara sahip olmak çok kolay. Saçlarınız ince telli ise uzun kullanmayın. İnce telli saçlarınızı uzun bırakırsanız ağırlaşarak daha sönük ve basık görünecektir. Orta uzunluk ya da kısa kesim tercih etmelisiniz. Böylece daha modern ve hacimli görünecektir. Yine de uzun kullanmak istiyorsanız, saç kesiminizin düz ve sakin bir kesim olmamasına dikkat edin. Asimetrik kesimleri tercih edebilirsiniz. Saç boyu uzun olsa bile aralara kat attırın. Bu tarz saç kesim oyunları ile durumu kurtarabilirsiniz.

Saçlarınızı kısa sürede gür ve hacimli göstermenin diğer bir yöntemi ise şekillendirme sırasında krepe yapmaktır. Evinizde kolaylıkla saçlarınıza krepe yapabilirsiniz.

Saçlarınızı maşa ile de şekillendirebilirsiniz. Maşa ile şekillendirdikten sonra saçlarınızı tek bir yana toplama ise daha gür ve yoğun görünmenin diğer bir yolu olacaktır.

Saç uçlarınız bakımsız ve özensiz görünüyorsa nemli iken hafif formüllü bir saç bakım serumu sürebilirsiniz. Böylelikle parlaklık ve güç kazandırmış olursunuz. Ancak burada önemli bir nokta var ki, oda saç bakım serumunu, diplerden uzak tutmanızdır. Saç diplerine sürmemeye dikkat edin. Daha sonra başınızı aşağıya eğerek diplere hacim veren sprey ya da pudra kullanın. Bunun için deniz tuzu spreylerini tercih edebilirsiniz. Fönü en düşük seviyede ve ter yöne doğru kurutun.  Saçınıza şekil verdikten sonra sabitleyici bir sprey ile son noktayı koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir