Güzellik

Saç Rengini Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Kadınların hemen hemen hepsi saç rengini sık aralıklar ile değiştirmektedir. Oysa koyu bir saç rengine sahip iken saçın rengini açmak saça geri dönüşü oldukça zor olan ciddi zararlar da verebilmektedir.

Hem uzun ve bakımlı bir saça sahip olmak hem de rengini değiştirmek istiyorsanız bunun için de saç renginizi doğal yollar açmak da mümkündür.

saç-rengi-açmak

Bu yöntemler diğer yöntemlere göre biraz daha uzun vadeli çözümler olabilmektedir. Bunun için de sabırlı olmakta fayda vardır.

  • Saç renginiz kumral tonlarında ise ve sarıya yakın tonlara açmak istiyorsanız o zaman limon suyu ve papatya suyundan faydalanabilirsiniz.
  • Güneşin de etkisi ile kısa sürede saç renginizde bir veya iki ton açılma olduğunu gözleriniz ile görebilirsiniz.
  • Kızıl veya daha farklı tonlarda saçınızı açtırmak ve boyatmak istiyorsanız o zaman uzman bir kuaförden yardım almanızda fayda olacaktır. Tabi ki kuaförde yapılacak olan işlemlerde de belirli zaman aralıklar ile saçın renginin açılması saçın yanmaması, kopmaması veya yıpranmaması için oldukça önem taşımaktadır.
  • Yine saç açmada en etkili yöntemlerden birisi de bal ile saç rengi açma yöntemidir. Bu yöntem de oldukça doğal olmasının yanı sıra oldukça uzun vadede çözüm getirebilecek yöntemler arasında yer almaktadır.

Saçınızda daha önce farklı tonda bir saç boyası bulunuyor ise doğal yöntemler renk açma işleminde pek de etkili olmayacaktır. Kimyasal renk açıcıları kullanarak saçınızı hemen açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir