Güzellik

Saç Rengini Korumak İçin Öneriler

Saç Rengini Korumak İçin Öneriler

Hepimiz çeşitli nedenlerle saçlarımızı düzenli olarak boyarız. Bazılarımız bunun için kuaförlere inanılmaz paralar ve zaman harcarlar. Bazılarımızda daha düşük meblağlarla evlerinde kendileri halleder.

Vakit ayırıp boyattığımız saçlarımızın rengini uzun süre korumakta çok önemli bir konu haline geliyor. Zaman içerisinde saç rengimiz dış etkenler sayesinde akıyor, soluyor ve kısa süre içerisinde tekrar boyamak zorunda kalıyoruz. Boyama işlemini sık sık yapmakta sağlığımız açısından hiçte iyi bir şey değil. Uzmanlar dört ile altı haftada bir saçların boyanmasını öneriyor.

Bunun için sizlere saçlarınızı rengini nasıl koruyacağınız konusunda ufak öneriler ve muhteşem bir ürün serisinden bahsedeceğiz.

Yıpranmış, zarar görmüş ve hatta kurumuş saçlar boyanın ömrünü kısaltan etkenler arasında sayılabilir. Bunu önlemek için haftada bir saçlarınıza bakım yapılması gerekir. L’oreal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Saç Bakım Maskesi sizin için biçilmiş kaftan niteliğinde bir ürün. Haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır. Sonrasında da saçlarınızı kökünde derinlemesine besleyecek olan L’oreal Paris Extraordinary Oil (mucizevi yağ-boyalı saçlar için olan kırmızı kapaklı) sürün.

Saç kremi kullanmakta boyalı saçlar için önemlidir. L’oreal Paris Elseve Color-Vive renk koruyucu şampuan ve saç kremi saç renginizin ömrünü uzatır,saçınızı besler. Hava kirliliği, tarama gibi saça zarar veren tüm dış etkenlere karşı saçınızı korur.

Saç renginizin daha uzun süre bozulmadan kalmasını istiyorsanız alkol içermeyen ürünler kullanmalısınız. İçerisinde alkol barındıran şekillendirici,bakım ürünler vb. şeyler boyanın akmasına neden olacaktır.

Saçlarınızı sıcak su ile yıkamamalısınız. Boyanın akmasını sağlayan etkenler arasında sıcak su da yer almaktadır. Saç derisindeki gözenekleri açarak, iyi temizlenmesini sağlar,ancak saç boyanızı da akıtacaktır. Ilık su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda ılık veya soğuk su ile saçınızı yıkamanız saçınızın nemini korumanızı da sağlayacaktır.

Son olarak güneş ışınları;yani UVA ve UVB ışınları cildinize iyi gelmediği gibi saçlarınızı da olumsuz yönde etkileyecektir. Güneş ışınlarının etkisinden korunmak için, koruyucu ürünler kullanmalı ya da şapka takmalısınız.

Sizlere bahsettiğimiz L’oreal Paris ürünleri tamamen boyalı saçlar için özel olarak tasarlanmıştır. Boya renginin ömrünü uzattığı gibi,saçlarınızı besliyor ve güçlendiriyor. Bu sayede güçlü, parlak ve muhteşem saçlara sahip oluyorsunuz. Hem de evinizde… Ayrıca, bahsettiğimiz ürünlerin tamamı tarafımızdan denenmiş ve harika sonuçları kesin bir biçimde görülmüştür.

Şiddetle tavsiye ederiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir