Güzellik

Saçlarda Ombre Trendi

Saçlarda Ombre Trend: İmajınızı Yenileyin!

Ombre uygulaması 2015’ te de trend olmaya devam ediyor. Türk, yabancı dünyaca ünlü bir çok ünlü isimin saç modası denince vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ombre saçlara renk ve hava kattığı gibi yüzlere de aydınlık ışık sağlıyor. Yazın saçlarımızın uçlar deniz, güneş derken açılır ve hoş bir görünüm yaratır. Bu görünümü ombre uygulaması ile kışında yapmanız mümkün.

Ombre uygulaması ile saçlarınıza doğal hareket ve ışıltı katmış olacaksınız. Saçlarınızın uçlarına doğru göz alıcı renk geçişleri ile göz kamaştırabilirsiniz. Bu uygulamayı kuaförünüzle yapabileceğiniz gibi, evinizde çok basit bir şekilde kendinizde yapabilirsiniz. L’oreal Paris Ombre Serisi tamda bunun için tasarlanmış bir ürün. Evinizde harikalar yaratmanız için size olanak sağlıyor. Hem de uzmanların önerileri ışığında. İşinizi dahada kolaylaştırmak için bir de ombre fırçası mevcut. Bu fırça ile kolayca saçlarınıza uygulayabiliyorsunuz. Bu ombre serisi ile saç uçlarınızı açabileceğiniz gibi, diğer bakır ve kızıl tonları ile saçınıza mükemmel renkler de katabilirsiniz. Saçlarınızın uçlarının yanı sıra ön kısımlarda bir kaç tutam saçınıza ombreyi uygulayabilir ve bu sayede yüzünüze ışık katmış olursunuz. Saçınızın uygun gördüğünüz kısımlarına da rahatlıkla uygulayabilme imkanınız var.

Sizde teninize uyumlu istediğiniz rengi seçip, kulak-çene hizasından başlayıp, uçlara doğru saçınıza uygulayabilirsiniz.

 

Ombre Uygulaması Nasıl Yapılır ?

  • Saçınızı güzelce tarayın.
  • Boyayı ombre fırçasına eşit dağılacak şekilde dökün.
  • Saçınızın çene-kulak hizası ya da istediğiniz kısmından uygulamaya başlayın. Saçınızı tararmış gibi hareketlerle uygulayın.
  • Bir tutam saç alın alt kısma boya akmaması için fırça yukarı bakacak şekilde boyayı sürün ve saçlarınıza dağıtın.
  • Yanlardan öne doğru saçlarınıza yaymaya devam edin.
  • Sonrasında boyayı 25-35 dakika saçınızda beklettin ve cildinize boya gelen yerler olursa nemli havlu ile silmeniz yeterli olacaktır.
  • Eldivenlerinizi çıkarmadan ılık su ile su tamamen berraklaşıncaya kadar durulayın. Saçlarınızı yıkayın ve sonrasında kutu içerisinden çıkacak olan bakım kremini uygulayın. Saç rengi ve parlaklığı korunmuş olacak. Kremi haftada bir defa boyalı kısımlara uygulayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir