saglık-icin-zararlı-kiyafetler
Sağlık

Sağlık İçin Zararlı Kıyafetler

Severek giyilen Sağlık İçin Zararlı Kıyafetler

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre boyun,diz ve sırt ve benzeri ağrılarının gerçekte güvenli gibi görünen birçok takı ve kıyafetin sebep olduğu açıklandı. Bu tür kıyafetlerin ve aksesuarların aslında sağlık için zararlı olduğu araştırmacılar tarafından söylendi.

Kalem Etek

Dizleri birbirine yakınlaştırıp,hareket kabiliyetini azalttığından dizleri bükmeyi,dengede yürümeyi azalttığı gibi en yakın bir yere bile uzanmayı zorlaştırıyor.dolayısıyla zaman içinde kaslarda çekilme,disklerde sorunlara neden olabiliyor.

kalem-etek
kalem-etek

Ağır Kolye

Boyundaki olağan dengeyi bozabiliyor.Boyun kasları,eklemleri başı taşıyacak kadar bir dengeye sahiptir. Bu ağırlığa birde ağır kolyeler bindiğinde mevcut denge bozuluyor. Dolayısıyla,bu durum boyunda dayanılmaz ağrılara,boyun tutulmasına ve dahi boyunda eğriliklere sebep olmaktadır.

agir-kolye
agir-kolye

Korseler

Giyilen toplayıcı korseler esneyebilen,likralı olmalıdır. Dar korseler hareketi ve nefes almayı zorlaştırdığı için omurgaya büyük ölçüde baskı yapmaktadır. Devamlı kullanılması halinde de bele ciddi zararlar vermektedir.

korse
korse

Yüksek Ayakkabılar

Baldır kaslarının kısalması,baş parmakta çıkıntı ve dolaşım sisteminde bozukluk gibi bir çok probleme sebep oluyor. Diz ağrıları da çoğunlukla yüksek topuklu ayakkabılar giyildiğinde meydana çıkıyor.

yuksek-ayakkabılar
yuksek-ayakkabılar

Üçgen Bikiniler

Boyundan bağlı oldukları için boyuna baskı yapmakta ve boyun,omuz,sırt ağrılarına neden olmaktadır. Bu modelleri mümkünse kullanmamakta yarar var.

ücgen-bikini
ücgen-bikini

Dar kalıplı Sutyenler

Göğüs bedeni büyük olan kadınların ince askılı sutyen modellerini kullanmaması gerekiyor. Çünkü bu omuzlarda fiziksel ve dahi biyolojik sağlık sorunlarına sebep olabiliyor.

ince-askili-sütyen
ince-askili-sütyen

Dar Pantolonlar

Bel,kalça ve baldırları saran dar pantolonlar yürüyüşte bozukluk yapıyor. Ayrıca eklemlerde de uzun süren ağrılara neden oluyor.

dar-pantolon-1
dar-pantolon-1

Büyük Boy Çantalar

Büyük ve ağır çantalar taşımak omurgada eğriliklere yol açıyor.görüntü bozukluğuna sebep olabiliyor. Ayrıca omuz boyun ve sırt gibi bölgelerin sağlığını etkiliyor. Dirsekte taşınan çantalarda buna dahildir.

buyuk-canta-1
buyuk-canta-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir