Makyaj

Sıcak Yaz Günlerinde Makyaj Nasıl Yapılmalı?

waterproof-mascara

Yüksek sıcakların cildimize ne kadar zarar verici etkileri olduğunu her birimiz artık çok iyi biliyoruz. Son günlerde yaşadığımız aşırı sıcaklar ise insanı iyice bunaltmakta… Fiziksel olarak dayanamadığımız bu aşırı sıcaklarda, pek tabii ki makyaj da dayanmıyor. Bu durumda ne yapılmalı? Bu aşırı sıcaklarda dayanıklı makyajın sırrını açıklıyoruz.

Öncelikle Temiz Bir Cilt

Mevsim ne olursa olsun, her koşulda cilt temizliği önemlidir. Özellikle de yazın günde içersinde en az iki defa yüzünüzü temizlemelisiniz. Yumuşak içerikli bir cilt temizleyicisi ile sabah ve akşam olmak üzere iki defa yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Hassas cilde sahip olanlar  termal su ve misellar sulardan da yararlanabilirler.

Kusursuz Ten

Yaz aylarında BB krem veya CC krem gibi ürünler kullanılması daha uygun olacaktır. İlk olarak cildinize uygun bir makyaj bazı uygulayın ve ardından yine cilt yapınıza uygun bir bb krem sürün. Devamında kapatıcı ile göz altlarınızı aydınlatın ve pudranız ile sabitleyin. Burada Lancome La Base Pro Pore Eraser Instant Pore Minimiser makyaj bazı ve Maybelline New York Dream Fresh Bb Krem’i önerebiliriz.

waterproof-make-up

Suya Ve Neme Dayanıklı Ürünler

Makyaj yaparak sıcak havada dışarı çıktığımızda bir süre sonra göz makyajında başlayarak tüm makyajımızın akmaya başladığını ve feci bir  görünüm olduğunu fark ederiz. Bu görünüme maruz kalmamak için ”waterproof” dediğimiz, suya ve neme dayanıklı ürünler kullanmak daha doğru olacaktır. Su ve neme dayanıklı bir maskara aşırı sıcak havalarda adeta hayat kurtarıcınız olabilir. Dayanıklı maskaranızı uyguladıktan sonra far bazı sonrası istediğiniz göz  farınızı sürüp çıkabilirsiniz.

Ruj Yerine Lip Balm

İçinde bulunduğumuz bu sıcak günlerde ruj yerine lip balm gibi nemlendirici dudak ürünlerini tercih edebilinde korumuş olursunuz. Maybelline New York Baby Lips’ler sıcak günler için doğru seçim olacaktır.

Son Olarak Sabitleyin

Son olarak makyaj sabitleyici ile makyajınızı sabitleyebilirsiniz. Bu sayede gün boyu rahat bir nefes alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir