Moda

Sokak Modası 2014 – 2015

Sokak Modası 2014 – 2015

Trendler sadece podyumlarda değil, artık sokaklarda da belirleniyor. Sokaklarda yaratıcı insanların stilleri ile de şekilleniyor. Ve böylece sokak modası karşımıza çıkıyor. Sokaklar stillerinden ilham alınacak ve kendi stilimize uyarlanacak çok fazla yaratıcı stil ve detay var. Dolayısıyla bu önemli sokak modasını ve ayrıntılarını sizin için araştırdık ve görsellerle destekledik.

Fötr şapkaların klasik kombinlerle buluştuğunu ve altına da spor ayakkabı giyildiğini görüyoruz. Asılında bu çoğu kişiye uymayacak bir tarz olabilir. Ancak kendi stilimize uyarlayabileceğimiz kesin. Mutlaka birinin giydiği kıyafete bakıp, “ben bunu bu şekilde kombinlerdim” dediğimiz çok oluyordur. Aynen bu şekilde gördüğünüz detayları kendinize uyarlayabilirsiniz.

Sokaklarda o dönemin modasına sıkı sıkıya bağlı kalınmadığı apaçık belli oluyor. Ve karışık giyinmenin de moda olduğunu unutmayalım. Örneğin; kat kat giyinmekle stil sahibi olunmaz demeyin. Bunun adı normcore, grunge vs. oluyor. Aslında özenmeden giyindiğinizde bile modaya uymuş olabiliyorsunuz. Kendinize yakıştırdığınız, beğendiğiniz istediğiniz parçayı kombinleyebilir ve gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz.

Sokak modası her yanı sarmış durumda. Adeta moda podyumlardan çıkıyor stillere uygulanıyor, yaratıcı kişiler tarafından harmanlanıyor ve sokaklardan yayılıyor. New York’tan Paris’e Milano’ya kadar birçok ülkedeki moda öncüleri takip ediliyor. Sokak modası büyük ve özellikle üniversitelerin yoğun olduğu şehirlerde oldukça ilgi görüyor. Sokak modası kombinleri ağırlıkla spor tarz ve klasik çizgilerden oluşuyor. Diz üstü çizmeler çok moda, triko elbiseler, örgü kazaklar, diz üstü etekler kombinleniyor. Büyük taşlı aksesuarlar kullanılıyor. Galerimizde tüm ayrıntıları ile sokak modasını inceleyebilirsiniz. Her biri stilimize uyarlanabilecek nitelikte ve ilham verici.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir