Moda

Sokak Modası 2015 Gotik Tarzı Giyim

Sokak Modası 2015 Gotik Tarzı Giyim

2015 sezonunun öne çıkan sokak modası trendlerinden biri de gotik tarz. Denemesi zor bir trend olarak görülebilir. Karanlık, melankolik ve aykırı bir tarz olabilir. Ancak modadaki yeri biraz daha yumuşak ve feminen.  Gotik tarzın öne çıkan parçaları uzun deri ceket, topuklu ve uzun çizme ve harness’ler… Bunların yanı sıra ipek bluzlar, iri taşlı ve gösterişli yüzükler, avize küpeler, uzun etekler, kıyafette ve ayakkabıda bağcık detaylar vs.  Bunların hepsi gotik tarzı oluşturan parçalar. Renk olarak ta siyah tercih ediliyor.

Dediğimiz gibi gotiğin modadaki yeri yumuşak ve feminen. Baştan aşağı gotik olmak istemeyebilirsiniz. Dolayısıyla gotik parçaları farklı parçalarla harmanlayarak tarzınıza uyarlayabilirsiniz. 2015’te de yapılan tam olarak budur. Gotik sokak modası 2015’te modern dokunuşlar ile yeniden şekilleniyor. Siyah dar ve gösterişli bir elbise, dantel çoraplar ve topuklu ayakkabı ile bu tarzı yansıtabilirsiniz. Zincir aksesuarlarda olmazsa olmazlardan.

Gardırobunuzda özel günler için sakladığınız cüretkar kıyafetleriniz olabilir. Bunları sokak stilinize dahil edebilirsiniz. Givenchy’nin burnu açık, topuklu, üstü deri çizmeleri bu sezonun öne çıkan parçalarından olacak. Yine aynı markanın bağcıklı mayoları, yüksek bel pantolonları, deri çizmeleri ve diğer detayları gotik görünüme ilham veren trend parçalardan. bu parçaları spor sweaterlar ve maskülen gömleklerle kombinlenerek günlük sokak modasında yerini alıyor.

Gotik sokak modasının kilit parçalarından olan uzun deri ceketlere harika bir örnekte 2015 ilkbahar/ yaz Prada koleksiyonunda mevcut.  Turuncu dikişler ve yamalı detayları ile siyah bir deri ceket gotik tarzınızı parlatacak mükemmel bir ceket.

 

Bir yorum

  • ergun ebru

    Merhaba yazınızı çok beğendim, içerik oldukça güzel olmuş tebrikler 🙂 Söylediğinize katılıyorum, gotik giyimde uzun deri ceketler, topuklu ve siyah parçalar oldukça şık ve gizemli duruyor 🙂 Gotik giyim zaten siyahtan da öte içinde birçok gizem barındırdığı için şaşmamak lazım 🙂 Ben gotik giyimin sokak modasına uyarlanmış halini de çok seviyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir