Moda

Sokak Modası 2015 Londra İlkbahar/Yaz

Sokak Modası 2015 Londra İlkbahar/Yaz

Podyumlar, mağazalar ve tabii ki sokaklar ilkbahar/yaz sezonunu açmaya başladı. Dolayısıyla garip geçen ve bunaltan kış bitmek üzere. Artık yaz gelsin dediğinizi duyar gibiyiz. Bu sokak modası konulu yazımızda da Londra’ya bir bakalım dedik. Londra Sokakları yaz için neleri vaat ediyor? Kadınlara trendler hakkında nasıl fikirler veriyor?

Londra sokaklarına baktığımızda yine stil ikonları çıkıyor karşımıza ve ilkbahar/yaz sezonunda trend parçaları fısıldıyorlar kulaklarımıza… Londra’da spor tarz yerine daha çok feminen ve klasik tarzlar ön planda. Daha çok pastel ,koyu ve canlı olmayan renkler tercih edilmiş. Camel, lacivert, siyah ve beyaz gibi… Havasını da göz önünde bulundurursak ince trikolar, şallar,trençkotlar mutlaka olması gerekenlerden oldu.

Jeanler, danteller,file desenler, püsküllü ve çiçek desenli kıyafetler sıkça giyilenler arasındaydı. Büyük şallar kombinlerin olmazsa olmaz aksesuarlarındandı. Lake-up ve feminen ayakkabılar ile slip-on ayakkabılar trendler arasında sıkça geçti. Şifon elbiseler ve etekler yaratıcı ellerde ustaca kombinlenmiş.

Sokak modasının keyifli ve güzel yanı podyumları takip etmeye gerek kalmadan yanı başımızda olması. Bunun için sokağa çıkmanız yeterli. Bir de gittiğiniz yer mağazaların bolca olduğu, insanların gezmeye gittiği bir yer ise tam yerindesiniz demektir. Artık sokak modasını görmek için yapacağını tek şey etrafınıza bakmak olacaktır. Taksim, Kadıköy ve benzeri semtler İstanbul’da sokak modası için biçilmiş kaftan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir