Moda

Sokak Modası Sportif Şıklık

Sokak Modası Sportif Şıklık

Sokak modası sportif şıklık, yüksek tabanlı topuklu ayakkabılar giymek zorunda olan, giysilerini kombinlerken modanın kurallarını uymaya çalışan kadınları sevindirecek bir trend. Rahatlığı ve doğru parçalarla kombinlendiğinde yarattığı şık görünüm ile de spor ayakkabılar tam bir kurtarıcı niteliğinde… Spor son zamanlarda hiç olmadığı kadar hayatımıza girdi. Kadın, erkek, yaşlı, genç herkesi etkisi altına almış durumda. hatta bir çoğumuz için yaşam tarzı oldu. sahillerde, parklarda koşan insanları artık günü her saati görebiliyoruz. Yalnızca boş zamanlarımızı doldurmak için değil, hayat koşturmasından sıyrılıp biraz nefes alacağımız, kendimize zaman ayırmak olarak görüyoruz.

Çoğu insan için hayatının merkezi olan, bizleri etkilemeyi başaran sporun moda dünyasını da etkilemiş olması artık şaşırtıcı değil. Spor yapmak yaşamımızda yer almaya ve biz benimsemeye başladıkça, hayatımızın her alanına yön vermeye başlıyor. Rahat ve sağlıklı olan her şey bize daha değerli gelmeye başlıyor. Daha önce sokakta, spor salonlarında görmeye alışkın olduğumuz giysilerin şık ve doğru parçalarla kombinlenerek giyilmesi “sportif şıklık” trendini ortaya çıkarıyor. Ünlülerden tutunda sade vatandaşlara kadar bu tarzın etkili olmaya başladığını görüyoruz. Hem rahat hem de şık olmayı kim istemez ki.. rahatlığından vazgeçmeye kadınların gözdesi olan bu trend, sadece sokaklarda değil; davetlerde de boy göstererek, farklılık yaratmaktan hoşlananların tercihi olarak karşımıza çıkıyor. tasarımcıları, modacılar sportif şıklık için öyle tasarımlar yaptılar ki sokaklarla birlikte artık davetlerde de giyilmeye başlandı.

Sportif şıklığın kilit noktası spor ayakkabı olarak görülüyor. Spor ayakkabıda öne çıkan Adidas, Nike, Converse, New Balance gibi markalar bu modaya ayak uyduranlardan. Sportif şıklık trendi ile koleksiyonlarına bilinenlerin yanı sıra moda trenlerini de ekleyen rengarenk, dolgu topuk ya da kalın tabanlı alternatifler de üretmeye başladılar. Hatta sportif temadan ilham alan ünlü isim ve tasarımcılar markalarla işbirliği içine girdiler. Mesela; Converse Maison Martin Margiela’dan, Nike Libety’den ve Superga markası da Versus’la işbirliği yapan bazı markalardan.

Bu trendin en beğenilen kombini kalem etek ve spor ayakkabı kombini. Spor ayakkabı rahatlığı ve kalem etek şıklığını bir araya getiren yaratıcı moda severler sokaklarda da yeni bir akım başlatmış oldular. Özellikle de bu ikili kombine farklı detaylar ekleyerek milyonlara ilham verdiler. Kalem etek ve spor ayakkabıyı ince kazaklarla, bol ve oversize üstlerle, gömleklerle tamamlayabilirsiniz. farkınızı ortaya koymak için yine sezon trendlerinden olan sırt çantalarını kullanabilirsiniz. Aksesuar olarak ta bileğinize büyük bileklikler takabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir