Moda

Sokak Modası Yaz Trendleri

Sokak Modası Yaz İçin Geri Sayım

Baharın iyice kendini hissettirdiği şu günlerde sokaklar renklenmeye başladı. Yaz İçin azcık daha sabretmemiz gerekecek. Bu arada yaz koleksiyonları da podyumlarda görülmekte. Sokak modası yaz trendlerini sizin için araştırdık.

Bütün bir kış boyunca biraz modaya uyduk, moda dan sıkılınca da konforlu kombin  olanaklarıyla ‘normcore’ akımına kapıldık. Stan smith’ler ve gri püf püf sweatshirtlere sarıldık.  Slip-on spor ayakkabılar, pançolar, pelerinler, kat kat ve asimetrik kesimi kıyafetler sokaklarda boy gösterdi ve hayatımızda yer aldı. Artık Bunları kaldırmayı zamanıdır.

Önümüzdeki yaz ve içinde bulunduğumuz bahar için hazırlanmış tasarımlar seksi ve sıcak bir yaz geçireceğimizin habercisi. Koleksiyonları çekici, iddialı ve kendine güvenen kadını vurguluyor. Deri dantel birlikteliği, ‘body con’ elbiseler, neon renklerle karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu yaz açık burunlu, dize kadar, bağcıklı çizmeler sokak modasında fark yaratacak.

Givenchy’nin tasarımcısı Ricardo Tisci’ye göre; moda da seksapelite geri dönüyor. Kadınların cürretkar tasarımlara ihtiyaç duyduğunu söylüyor ve tasarımlarında “Game of Trones” vari kıyafetleri ile de bunları gözlerimizin önüne seriyor. A kesim etekler belleri sarıyor. daracık tulumlar bizi bizden alıyor. Gerçekten çok değişik ve albenisi olan bir yaz bizi bekliyor. Diğer bir taraftan kadın tasarımcılar seksapelitenin yanı sıra konfor ve kullanıma elverişli temalar üzerinde duruyorlar. Sarah Burton’ın Alexander McQueen defilesinde gördüğümüz bağcıklı dize kadar olan gladyatör çizmeleri rahat görünmeseler de iddialı parçalardandı. Saint laurent, opak çoraplar, transparan bluzlar ve kristal formalarla 70’leri skinnylerine seksi bir yorum getirmiş.

Bu yaz sportif şıklık ta ön planda olacak. Bir çok ünlü tasarımcı bu yönde çalışmış ve defileler ile de bize mesajlarını veriyorlar. Atletik vücutlarla harika bir uyum yakalayacak olan dar büstiyerler, neon mini parçalar ve stan smith’lerle karşımıza çıkıyor. Wang ise yüksek belli pantolonlar, piliseli üstler ile keskin, güçlü ve hırslı kadınlara hitap ediyor.

Bu yaz göbek dekoltesi moda olacağa benzer ve bu anlamda karın bölgesine, formda olmanız açısından dikkat etmemiz gerekecek. Başka bir konu daha var ki, modaya bu denli bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Sahte yılan deseni çantalar ve büyük boyutlarda incilerde yazın aksesuar trendlerinden. İnce topuklu ve fiyonklu terlikler de unutulmaması gereken trend parçalardan. Bandaj ve kalın çapraz bantlarda yeni sezonun trendlerinden.

Yeni sezonda bohem tarzı da görebiliyoruz. podyumlarda gördüğümüz makrame ve işlemelerle bezenmiş parçalar, bohem tarzın yaz sezonundaki yerini bize gösteriyor. Yaza uygun saten, ipek ve benzeri kumaşlardan yapılmış pançolarda vazgeçilmezlerden.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir