Güzellik

Sonbahar 2015 Alınacak Önemli Güzellik Kararları

Sonbahar 2015 Alınacak Önemli Güzellik Kararları

Sıcaklıktaki değişimlerle beraber yaz mevsiminden daha farklı bir bakım rutinine geçiş yapıyoruz. Güneş ve deniz cildimize yaz boyu oldukça zarar verdi. Ama sonbahara taze bir başlangıç yapmak ve güzellik alışkanlıklarımızı değiştirmek için en iyi zaman bu zaman.

1.Yastık Kılıfınızı Sık Sık Değiştirin

Yastık kılıfları ve nevresimlerin üzerinde ne kadar çok yabancı maddenin olduğunu tahmin bile edemezsiniz! Toz ve havadaki çeşitli mikroplar yüzünden gözlerimiz yaşarır, öksürür ve hapşırırız. Ayrıca yüzümüzdeki makyaj kalıntılarının yastık kılıfına yapışması, bakterilerin üremesi için harika bir ortam yaratmaktadır. İşte bu nedenlerden dolayı, en azından haftada 1 kere yastık kılıflarını değiştirmelisiniz.

2.Sivilcelerinize Dokunmayın

Bütün günü ayna karşısında geçiren güzellik bağımlıları olarak, biliyoruz ki alında çıkan sivilceyle uğraşmamaya çalışmak çok zor. Ama tırnak ve parmaklarındaki mikroplardan haberiniz var mı? Sivilcenizle oynadıkça, mikroplar nedeniyle sivilce daha da büyüyüp kızarır ve bir süre sonra yok olduğunda iz bırakır. Dolayısıyla sivilce ile uğraşmayı bırakmalısınız.

 

3.Makyaj Fırçalarınızı Temiz Tutun

Bakteriler her yerde ve özellikle de her gün kullandığınız makyaj fırçalarınızda bulunuyor. Her gün temizlemeden kullandığınızda, allığınıza fırçayı her sürüşünüzde bu mikroplar allığınıza da bulaşıyor. Dolayısıyla temizlemeden kullandığınız fırçalar cildinizde önemli sorunlar oluşturabilir.

4.Cildiniz İçin Sağlıklı Beslenmeye Çalışın

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmanın en önemli yollarından biri kesinlikle sağlıklı beslenmektir. Eğer cildiniz pek de iyi gözükmüyorsa, bu tabağınızdakilerden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle fast-food’a son verip, sebze ve meyvelere yönelmenizi öneririz.

5.Kışın UV Işınlarından Korun

Kış boyu güneş gri bulutların ardında olduğu için, çoğumuz güneş koruyucu kremlerimizi kullanmayız. Ancak, UV ışınları, hava bulutlu olsa bile cildimizi etkiler. Dolayısıyla kış aylarında da güneşten korunmalıyız. 20-30 faktörlü bir krem bunun için yeterli olacaktır.

6.Gece Ve Spordan Önce Makyajınızı Temizleyin

Hücreler gece boyu yenilenir bu yüzden gece yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyip, nemlendirin ve sonrasında uyuyun. Benzer şekilde sporda da cilt ısınıp, ter atma ihtiyacı duyar. Ancak yüzünüzde makyaj varsa, cildiniz nefes alamaz. Bu nedenle makyajınızı temizlemeyi unutmamalısınız.

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir