Makyaj

Sonbahar 2015 Işıltılı Göz Makyajı

Sonbahar 2015 Işıltılı Göz Makyajı

Payetler ve simler bazen kıyafetlerimizde olsa da, makyaj malzemelerimizde de nadiren kullanıyoruz. Ancak bu Sonbahar, özellikle de göz makyajlarında sık sık payetleri görebiliriz. Işıltılı makyaj bu sene moda haftalarında, Rodarte defilesinde görücüye çıktı. Göz kapaklarının payet veya simle bezendiği, gözlerin vurgulandığı bu makyaj stilinin detaylarına birlikte bakalım.

Bu Sezon Gözler Ön Planda

Pul, payet ve simler görünümün daha canlı olmasını sağlıyor. Işığı kendilerine çektikleri için parlak bir görünüm kazandırıyorlar ve adeta gözlerde elmas varmış gibi bir görünüm ortaya çıkıyor. Ayrıca, genelde genç kızlar tarafından tercih edildikleri için, gençlik dokunuşu gibi bir his yaratıyorlar.

Nasıl Yapmalı?

Nude, doğal makyaj ve pembe yanaklarla tamamlandığınızda, simlerle hoş bir görünüm oluşacaktır. Görünümü daha da geliştirmek için, kedigözü ( cat eyes ) şeklinde eyeliner ve bolca maskara kullanmak yeterli olacaktır. Nude tonda bir ruj veya parlatıcı ile de odak sadece gözlerde olacaktır. Dikkat edilmesi  gereken nokta; simler çok fazla dikkat toplayacağı için, az ve yeterli miktarda kullandığınızdan emin olmalısınız.

Göz Altlarına Dikkat Edin.

Payet ve simler ışığı çektikleri için, gözaltındaki koyu halkaların daha çok öne çıkmalarına neden olabilirler. Bu nedenle ışıltılı makyaj yapmadan önce, gözaltlarınıza kapatıcı uygulamalısınız.

Bir yorum

  • Sanem

    Kıyafet ve makyajımda payet ve sim kullanmaya bayılıyorum. Özellikle nerede bir payet görsem hayranlıkla izliyorum son zamanlarda. Her kıyafetimin ve makyajımın vazgeçilmezi olma yolunda hızla ilerliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir