Sağlık

Sonbahar Diyeti ile Sağlıklı Kilo Verin

Sonbahar Diyeti

Kilo verme sadece yaz mevsiminde değil kışa geçerken de yapılmaktadır. En çok kışın kilo alındığı kanıtlanmıştır. Bunun için de yaz mevsimi kadar olmasa da sonbaharda da kışa uygun diyet listelerini kullanarak formunuzu koruyabilirsiniz. Her mevsimin kendine has meyve ve sebzeleri bulunduğu için özellikle sonbahara özgü diyet listelerinizde bu mevsime özgü sebze ve meyveleri kullanabilirsiniz.

sonbahar-diyet

Sonbahar diyetinde yiyerek zayıflamanız da mümkün.

  • Önemli olan her şeyden az miktarda ve yeterli düzeyde sık aralıklar ile tüketmeniz sonbahar için uygun bir diyet listesi yapmanıza yardımcı olacaktır.

3 haftalık uygulayabileceğiniz sonbahar diyet listesinin içinde ise genellikle bol oranda sebze ve meyveler bulunmaktadır.

  • Uyanır uyanmaz içeceğiniz ballı sütten sonra kısa ve tempolu bir şekilde yürüyüş yapabilirsiniz.
  • Öğle yemeğinde ise beyaz eti isterseniz ızgara isterseniz de haşlama olarak tüketebilirsiniz. Ara öğünlerinizde ise kış meyvelerini tüketmeniz yeterli olacaktır.
  • Akşam yemeğinde ise olabildiğince ekmeği az tüketmeye ve bunun yanı sıra da salatayı olabildiğince fazla tüketmeye dikkat etmenizde fayda olacaktır.
  • Akşam yemeklerinde et tüketmekten kaçınanlar için ise zeytinyağlı hem sıcak hem de soğuk da tüketilebilen sebze yemekleri sonbahar diyet listesi için oldukça uygun yemekler arasında yer almaktadır.
  • Kendinizi sonbahar diyetinde o kadar da sıkmak istemiyorsanız o zaman hem diyet ile birlikte spor da yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir