Ev Dekorasyon,  Banyo

Tasarım Harikası Banyo Dekorasyon Trendleri

Banyolardır, bizi kirden arındıran, bizi kendimizle baş başa bırakan bazen uzun bir günün ardından sıcak bir duş, bazen ise bir halı saha maçından geldikten sonra sıcak bir duş imkânı verir. Bize önemsiz gibi gelebilir ama aslında bizim fiziksel bakımımız tarafından önemi yüksektir. Banyolarda her gün yüzümüzü yıkar, dişlerimizi fırçalarız. Banyolar adeta bizi biz yapan bir yerdir. banyoda daha iyi düşünebildiğini söyleyenler bile vardır ve azımsanmayacak kadar çok kişi bunu söyler. Kısaca el ve vücut temizliğimizi yaptığımız mekândır. Banyolar 1500’lü yıllarda kullanıma açılmıştır. Banyo deyip geçmeyelim evimizin en önemli yerlerindendir. Banyolar sadece bizi fiziksel açıdan temizlemek amacıyla değil, aynı zamanda kişisel bakım amacıyla da kullanılır. Eskiden banyolar yok gibiydi. Bizim kültürümüzde salonun ortasına konulan bir leğende kafamıza 2 tas su döktüğümüz yerlerdi. Ama banyolarda gün geçtikçe kendilerini güncellediler. Adeta tasarım harikası yerler oldu denebilir. Küvetler çıkmaya başladı. İlk çıktığı yıllar sinemalarda küvetlerde köpükler içinde yatan insanları görürdük ve özenirdik ister istemez.

 

Gelelim asıl konumuza banyo dekorasyonları, dekorasyonda banyo can damarı gibidir. Mavi renk fayans döşenir, ama mavi soğuk renktir bizi üşütüyor gibi hissederiz. Turuncu renk fayans döşenir, oda sıcak ister istemez terliyoruz gibi hissederiz. Bu yıl ise gri renk ön plandadır. 2016 modası ise banyo dolapları tamamen doğal görünümlüdür. Çeviz ve ya bambu ağacını örnek olarak verirsek tamamen düz ve simetrik yapıya sahip olan bu dolaplar ve lavabolar ise biraz daha dışta olan bu modeller 2016 banyo dolapları modasıdır.
Banyo dekorasyonunda arka plan olarak tamamen kapalı gri rengi metalik olarak ön plana çıkıyor. Küvet rağbet görüyor genellikler elips şeklinde küvetler 2016 yılı ise duşa kabinlere fazla ilgi yok banyoda küvetin renkleri ve fayans renklerinin bir kombin içinde olmasına dikkat ediliyor ve kapıda buna dâhil.

Genellikler açık renkler ön planda beyaz ve metalik gri renkler. Fayanslar tek renk ve daha çok küçük kareli modeller ön planda bir kare seçilen rengin açık, diğer taraf ise kapalı versiyonunu yansıtıyor. 2016 Banyo modellerinde ise küvet daha çok banyoların köşe taraflarına uygun oluyor Kısaca renkler bir kombin halinde ve 2016 yılı ise daha çok küvet moda olmuş durumda bunların dışında sadelikte ön planda tutuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir