Gelin Aksesuarları,  Gelinlik Modelleri

Tasarımcılardan 2015 Gelinlik Modelleri

Tasarımcılardan 2015 Gelinlik Modelleri

Tasarımcıların 2015 gelinlik modelleri görücüye çıktı. Gelinliklerin olmazsa olmazları straplez, taşlı, dantelli ve kabarık gelinlik modelleri bu yıl yine ön plandaydı. Ancak, bu modellerin dışında 2015 gelinlik modasında vintage görünümlü gelinlikler, kısa gelinlikler ve V yakalı gelinlikler de podyumlarda dikkat çekenler oldu.

 Dantel Gelinlik

Kate Middeleton’ın uzun kollu dantel gelinlik giymesiyle birlikte bir anda tüm dünyada dantel gelinlik straplez modelden daha fazla ilgi görmeye başladı. Bu yılda dantel gelinlik modelleri  birçok  seçeneği ile karşımızda. Askılı, uzun kollu, straplez, A kesim, denizkızı veya kabarık modelleriyle tüm gelin adaylarına hitap ediyor. Bu yıl özellikle Pronovias dantelli gelinliklerde öne çıkıyor.

 Straplez Gelinlikler

Tüm zamanların vazgeçilmez gelinlik modeli  straplez gelinlikler bu yıl da göz önünde olacak. En fazla modeli Oscar De La Renta 2015 model gelinlik tasarımlarında bulabilirsiniz.  Farklı renk ve kumaşlar içinse Reem Acra 2015 koleksiyonu gelinlik modelleri ile straplez gelinliğinizi sıradanlıktan çıkararak fark yaratabilirsiniz. Vücut tipinize uygun olanı seçmeniz önemli bir detay.

 Kabarık Gelinlikler

Vücudun alt bölümündeki fazlalıkları kapatması, özellikle de armut vücut tipindeki kadınların kurtarıcısı  olarak bilinen kabarık model gelinlikler bu yıl V yaka, kayık yaka gelinlikler gibi straplez dışındaki modellerle karşımıza çıkıyor. Özellikle prenses ve balo tipi gelinliklerde yaka modelleri genellikle V yaka çalışılmış. Bu model bir gelinlik seçmek isterseniz trendi yakalamış olacaksınız.

 Taşlı Gelinlikler

Yaşamında ışıltıyı seven kadınlar kadar tasarımcılarında sevdiği ışıltılı, taşlı gelinlikler bu yıl biraz daha az ışıltılı olsa da yine podyumlarda görücüye çıktı. Önceki yıllara oranla daha fazla omuz ve bel bölgesinde rastladığımız taşlı tasarımlar en çok sade gelinliklerde gözümüze çarpıyor.

Vintage Gelinlikler

Önceki yıl öne çıkan vintage gelinlikler bu yıl da çok moda. Üstelik her dönemden esintiler taşıyarak karşımıza çıkıyor. 50’li yıllardan ilham alan tasarımcılar modern vintage gelinliklere de göz kırpıyor. Gerçek bir vintage gelinliğiniz varsa ne mutlu ama eğer yoksa özellikle Marchesa 2015 koleksiyonunda ilham alabilirsiniz.

 Kısa Gelinlikler

After partilerin vazgeçilmezi, düğün sonrası eğlencelerde kolaylık ve rahatlık sağlayan mini gelinlikler bu yılda moda olan modellerden. Bu yıl dantelli modellerin yanına taşlı modeller de eklendiği için kısa gelinlik modelleri seçenek artıyor. Bacaklarına güvenen kadınlar için ideal bir model olacak.

 V Yaka Gelinlikler

Küçük göğüslü veya hafif toplu gelinlerin kurtarıcısı niteliğinde V yaka tüm ihtişamıyla gelinliklere de uygulandı. Bu yıl her tasarımcının koleksiyonunda yer alan V yaka gelinlikler sizi hem gizemli hem de seksi gösterecek. En fazla seçeneği ise Jenny Peckham 2015 koleksiyonunda bulabilirsiniz.

 Sade Gelinlikler

Gösterişten hoşlanmayan, rahatlık ve sadeliği ön planda tutan gelin adaylarının tercih ettiği sade gelinlikler bu yıl da ön planda. Baştan ayağa tül ve dantellerden oluşan, tamamıyla şifon kumaştan tasarlanan, omuzları düşük, straplez veya bisiklet yaka gibi birçok seçenek bulunuyor.

yaka-modelleri

Bir yorum

  • Davion

    I have read several good stuff here. Definitely worth boakiorkmng for revisiting. I surprise how much effort you put to create such a magnificent informative web site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir