Güzellik

Ten Renginize Göre Oje Seçimi

oje-trendy-kadin

Tırnaklarınızı renklendirirken teninize uygun oje renklerini bilip, o şekilde seçim yapmak aslında daha doğru olacaktır. Çünkü ten renginize uygun olarak sürdüğünüz ojeler,tırnaklarınızda daha güzel ve doğal görünecektir. Dergilerde veya  çevrenzde gördüğünüz renkte ojeler, kendinize uyguladığınızda beklediğiniz kadar güzel olmuyorsa, bu teninze uygun olmadığı için olabilir. İşte tam da bunun için sizlere harika bir oje rehberi hazırladık. Sizin oje renginiz nedir? Birlikte bakalım…

french-oje

Açık Tenler İçin Oje

Açık tene sahip kadınlara en çok yakışan tırnak stili, french manikürdür. Eğer sizde açık renk bir tene sahipseniz, ellerinizi normalden daha temiz ve zarif gösterecek french stili olacaktır. Renkli oje sürmek istiyorsanız da, içerisinde sarı barındıran renkleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca koyu pembe tonları, mürdüm ve kırmızı gibi renkler ellerinize çok yakışacaktır. Bronz ve metal renklerden de kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

oje-

Buğday Tenler İçin Oje

Yaz mevsiminde her yerde en çok tercih edilen şeftali tonları tam size göre… Tırnaklarınıza şeftali ve kiremit renklerindeki ojeleri sürerek ellerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Kış aylarında ise, kırmızı tonlarını mutlaka denemelisiniz. İçerisinde bakırlık olan kırmızı tonları tam olarak sizin için! Eğer farklı bir şey yapmak istiyorsanız da altın rengi oje doğru seçenek olacaktır.

seftali-oje

Bronz Ve Esmer Tenler İçin Oje

Yazın vazgeçilmezlerinden olan brozlaşma olayının dibine vurduğumuz şu günlerde ojede renk seçimi farklılaşmaya başlıyor. Kahverengi tonlarındaki tüm ojeler bronze ve esmer tendeki kadınları daha çekici gösterecektir. Metalik ve bakır ojeler tırnaklarınızda ışıl ışıl parlayacaktır. Ancak altın tonlarından uzak durunuz. Bunlarla birlikte mavi ve turuncu gibi canlı renkler de ellerinize çok yakışacak olan renkler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir