Güzellik

Ünlülerin Güzellik Sırları

Ünlülerin Güzellik Sırları

Kadınlar olarak, güzellik ürünlerini kullanmış olan kişilerden dinlemeyi ve ünlü isimlerin hangi ürünü kullandığını öğrenmek konusunda oldukça meraklıyızdır. Bu yazımızda beğeni ile takip ettiğimiz üç ünlü ismin güzellik sırlarını inceleyeceğiz.

Burcu Kutlu

Burcu Kutlu, iyi makyajını resim gibi olduğunu ve yüzün tuval olduğunu söylüyor. Bir makyajın olmazsa olmazının yapan kişinin yeteneği olduğunu belirtiyor. Gözlerde ifadenin önemine dikkat çekiyor. Dolayısıyla favori maskarası Giorgio Armani Eyes to Kill.

Cildine fazla pürüz olmadığı için hafif fondötenleri tercih ediyor. Işıltı veren bir fondöten onun için yeterli. M.A.C’in fondötenlerini favorisi.

Bir kadının mutlu olduğunu yanaklarından anlaşılacağını söyleyen ünlü isim,  M.A.C’in pembe toz allığı ile mutlu ve sağlıklı bir görünüm elde ediyor.

Karma ve yoğunluk olarak kuru bir cilde sahip olduğundan Neal’s Yard Orange Flower yüz yağını kullanıyor. Nemlendirici seçiminde şu bazlı yerine yağ bazlı ürünleri tercih ediyor. Spor sonrasında yaptığı buhar banyosunun da yüzüne iyi geldiğini ekliyor.

Dudakları için Himalaya Lip Balm’ı çantasında eksik etmiyor. Herkese tavsiye ediyor.

Melis Türkcan

Güzelliğin doğallık, adalet ve harika bir gülümsemek in birleşimi olduğunu savunanlardan. Cilt Sağlığı için nemlendirmenin çok önemli olduğunu söylüyor. Cilt kadar dudakların da neme ihtiyacı olduğunu ekliyor. Bu anlamda Givenchy’nin dudak Nemlendirici sini kullanıyor ve yanından ayırmıyor.

Makyajda her zaman doğal görülen yana olan ünlü isim, M.A.C’in Haute&Naughty maskarasını kullanıyor. Bu sayede kirpiklerine normalden daha yoğun bir görünüm veriyor.

M.A.C studio fix fluid fondöteni kullanıyor ve doğal bir görünüm yakalıyor. Çantasında hiç çıkarmadığı bir diğer ürün ise Dolce&Gabbana Light Blue parfüm. Kokunun kişiden kişiye değişebileceği ve her tender farklı etki yarattığını düşünüyor. Bu anlamda kullandığı parfümü kendisi ile bütünleştiğini söyleyerek, kokunun önemini vurguluyor.

M.A.C’in Prep+Prime Radiance Base Visage kremi severek kullanıyor. Ciltte yarattığı yumuşak ve parlak dokuyu çok seviyor. Makyaj bazlarını da oldukça başarılı buluyor.

Meriç Küçük

Ona göre güzellik içimizdeki pırıltının dışa vurumu, içten güzelliğin ayna gibi yansıtabilecek bir örtü sarınmak gibi adeta…

Ünlü isim Dior’un tüm maskaralarını sevdiğini söylüyor. Özellikle Black Out serisinin altını çiziyor. Bu maskara serisi ile kirpiklerine çok dolgun ve siyah bir görünüm yakalıyor. Göz altı kapatıcı ve rujunu yanından ayırmıyor.

Temiz ve kusursuz bir ten onun için çok önemli. İyi bi cilt bazı, doğal tonda renklendirilmiş dudaklar ve göz şekline uygun, gözü daha belirgin gösterecek göz makyajı ve hacimli kirpikler Meriç Küçük’ün kusursuz makyaj rotası.

Este Lauder Duble Wear serisinden pembe bazlı olanını kullanıyor ve bu ürünün hafif bir pembelik verdiğini söylüyor. Daha genç ve taze bir görünüm verdiğini ekliyor.

Cilt bakımında öncelikle temizliğine önemine dikkat çekiyor. Makyajda önce temiz bir altyapıya sahip olmanın gerekliliğine bahsediyor ki sonrasında kullanacağım ürünler ciltte etkili olabilsin. Loreal Skin Perfection serisini kullanıyor ve çok memnun olduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir