Gelinlik Modelleri

Vera Wang Gelinlik Modelleri

Gelinlik olarak Vera Wang markasını düşünür müsünüz hanımlar?

Vera Wang ; ”Modadan anlayan bireycileri kendime çekiyorum”diyor. Bu konuda haklı da…

Çünkü bir kadının en bireyci olduğu zaman gelinliğini seçtiği zamandır. Genç kızlıktan itibaren başlayan gelinlik giyme hayalimiz, düğün kararı verildiği anda hepimize büyük bir heyecan yaşatır. Ve kendimize en çok yakışacak gelinlik modelini bulmak için kendimiz heba ederiz. İnternet sitelerinde günlerce sörf yaparız, gördüğümüz her mağazayı gezeriz, çevremizdeki kız arkadaşlarımızdan fikir alırız.

Moda dünyasında bir süre editör olarak çalışan Bayan Wang, gelinlik tasarımı alanında çalışmaya karar verdi ve kendi gelinliğini tasarlamakla ile başladı. Vera Wang ilk butiğini 1990 yılında Carlyle Oteli’nde açtı. Söz konusu butiğin de açılması ile birlikte, adı kısa sürede geleneksel şıklığı modern tasarımlarıyla oluşturduğu harika gelinliklerle anılmaya başladı. Sonrasında talep üzerine gece elbiseleri ve spor kıyafetler de tasarladı. Çin kökenli Amerikalı modacı, ürün paletine parfüm, takı ve porselen eşyaları da ekledi.

2006 yılından bu yana , Amerikan mağazalar zinciri Kohls için ”Very Wera” adlı koleksiyonlar tasarlıyor. Vera Wang; çok yönlü çok kültürlü ve evlilik hayalindeki kadınları, büyülü bür dünya ile buluşturuyor.

Dünyaca ünlü moda devi Vera Wang tarafından sunulan koleksiyonlar ile düğününüze imza atmaya hazır olun. Ayrıca belirtmek isteriz ki; Jennifer Lopez ve Heidi Klum gibi ünlüler de Vera Wang imzalı gelinliklerle dünya evine giren ünlülerdendir.


 

Vera Wang BRIDAL COLLECTION / SPRING 2015

Klasik gelinlik rengi olan beyazdan vazgeçmeyi düşünmeyen hanımlara uygun bir koleksiyon. Beyazın masumiyeti ve zarafetine inananlara özel. Evlilik ile birlikte hayatınızda yeni bir beyaz sayfa açarken bu gelinlikleri giyebilirsiniz.

Vera Wang BRIDAL COLLECTION / FALL 2014

Bu koleksiyonda yer alan gelinliklerde ise pembe ve kırmızı tonlar hakim. Romantizm seven kadınların tercih edebileceği türde hoş gelinlikler. Güzel bir yaz akşamında deniz kenarında yapılan düğünlerde giyilmesi çok uygun olur. Tam cici kızlara göre.

Vera Wang BRIDAL COLLECTION / SPRING 2014

Bu koleksiyonda genel olarak düz beyaz kumaşlar kullanılmış. En göze çarpan detaylar ise kullanılan siyah eldivenler ve siyah korseler. Hem zarafeti hem de aykırılığı aynı anda çağırıştıran bu gelinlik modelleri oldukça iddialı.

Vera Wang BRIDAL COLLECTION / ICONIC

Genelde krem rengi ve kırık beyaz tonların kullanıldığı bu koleksiyonda vintage bir hava olduğu kesin. Ağır başlı ve klasik şıklığı seven bayanlara tavsiye olunur.

Bir yorum

  • Merve

    Vera Wang markasınının her ürününü çok seviyorum. Türkiye şartlarında biraz pahalı ama Amerika’da eğitim gördüğümde yıl sonu balosunda bir elbisesini alıp giymiştim. Aradan 5 yıl geçti ama elbise hala taş gibi duruyor maşallah. 🙂 Giymeye kıyamıyorum. Kısmetse gelinliğimi de Vera Wang markalı giymek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir