Sağlık

Yaz Mevsimine Yenilenerek Girmenin 5 Yolu

Yaz mevsimine kendimizi yenileyerek, duygusal ve zihinsel detoks için uzmanından değerli öneriler aldık. Yaza girmeden önce kendimizi tazelemek gerekiyor. Uzmanlar, uygulandığında  fiziksel ve zihinsel olarak rahatlayıp ruh sağlığında olumlu değişimler görebileceğiniz  5 yenilenme önerisini bizlere aktarıyor.

Sabah uyandığınızda, öncelikle dilinizin üzerini, dil spatulası veya dil üstü fırçası ile temizleyin. Sonrasında bir bardak ılık su içerisine bir çorba kaşığı organik elma sirkesi ya da limon&bal ekleyerek için.
Günde iki kez yarım saat meditasyon ya da benzeri aktiviteler yapın.

Özel bir spor veya nefes alma tekniği uygulamıyorsanız, gündelik hayatımızda sadece burundan nefes almalıyız. Ağızdan alınan her nefes yaşam enerjisini  düşürür. Ağzımız yemek yemek için, burnumuz ise nefes almak için yaratılmıştır.yaz-

Uzmanlar, haftada en az iki kere pilates, yoga, yüzme gibi omurilik sağlığımıza yönelik fiziksel bir aktivitenin yapılmasının önemli olduğunu söylüyor.

Özellikle bilgisayar masası başında otururken kan dolaşımı bozukluğu ve varis, selülit gibi muhtelif rahatsızlıkların oluşmaması için diz kapağı ve kalça hizasının eşit olmasına dikkat etmek gerekiyor. Bunun için ayak destek ünitelerinin kullanılması çok yararlı. Masa başında çalışıyorsanız, ayaklarınızın altına bacaklarınızı kalça seviyesine yükseltecek herhangi bir şey koyabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir