Sağlık

Yaza Hazırlık Zayıflama Sırları

Yaz için olmasını istediğiniz bikini vücudu için geç kalmadınız. Forma girmek için hala vaktiniz var. Bunun için uzmanların verdiği önerilere kulak verelim.

Ayda 4-5 kg. yağ kaybetmek ideal olan. Ama sadece 8-10 kilo vermek istiyorsanız 2 ayda forma girebilirsiniz. Dolayısıyla forma girmek başlangıç kilonun göre değişiyor. Yaza girerken kilo vermek için zorlayıcı, hızlı ve tek yönlü diyetleri tercih etmeyin. Şok diyet yapmayın.

diyet

Öğünlerinizi kaçırmamanız çok önemli. Sağlıklı beslenmek için, ara öğün saatlerini kaçırmamanız gerekir. Aynı zamanda da düzenli fiziksel aktivite yapmanız lazım. Yemekler iyi çiğnenmeli ve yavaş yavaş yemek yenmelidir. Bu sayede tokluk mesajını Beyninizi göndermiş olursunuz ve bu da daha az yemenizi sağlayacaktır.

Kısa sürede çok kilo vermeye çalışmayın. Çünkü bu hem sağlığınız için zararlı olacaktır hem de tek yönlü ve radikal bir diyet metabolizmanızı hızlandırmak yerine yavaşlatacaktır. Beslenmeye dikkat edilerek, bunu egzersizle desteklemek en doğru metot olacaktır.

yaza-baslarken (3)

Metabolizmayı hızlandırmak için kas oranını arttırmak gerekir. Bu sayede metabolizmamız da daha iyi çalışacaktır. Sık sık ve az yemek te metabolizmayı hızlandıran diğer bir etken.

Bu süreçte kendinizi kesinlikle aç bırakmayın. Aç kalarak zayıflarsanız, metabolizmanızı yavaşlatmış ve sağlık problemlerine davetiye çıkarmış olursunuz. Diyeti bıraktıktan sonra ise vediğiniz kiloyu fazlasıyla geri alırsınız. Aç kalmadan düzenli beslenmek ve beraberinde egzersiz yapmak en önemli püf noktası.

Aşırı kalori kısıtlamak ise takılacak kaloriyi en aza indirir ve vücut tasarruf moduna geçer. Bu da kilo vermenizi zorlaştırıyor.  Her şeyin kararında yenmesi gerekir. Böylece diyet değil yaşam tarzınız haline geleceği için sürekli uygulamaktadır zorluk çekmezsiniz. Mümkün olduğu kadar lifli besinler tüketin. Bol su ile birlikte tüketeceğiniz lifli besinler sizi tok tutacak ve açlık süresini uzatacaktır.

yaza-baslarken (1)

Diyete başlamadan önce kan tahlili yaptırmanızda fayda var. Özelikle D vitamini seviyenizi baktırmalısınız.  D vitamini eksikliğini varsa metabolizmanız yavaş çalışacağı için, kilo vermeniz zor olacaktır. Günde 2 bardak ılık ve limonlu şu içerek başlayabilirsiniz. Her gün düzenli olarak kahvaltı yapın. Öğünleriniz de mutlaka sebze veya salata tüketin. Salatalar bir tatlı kaşığı limon ve zeytinyağı ekleyerek yiyebilirsiniz. Bu süreçte bağışıklık sisteminiz için günde bir barsak kefir tüketmeye özen gösterin.

Bir Detoks önerisi olarak, yeşil elma ve tarçın ile şekersiz hazırlayacağınız bir komposto toksinlerden atmak için size yardımcı olacaktır. Günde 1-2 kez tüketebilirsiniz. Aynı zamanda limonlu şu içmekte Detoks yapmanızı sağlayacaktır. Evinizde kolayca uygulayabilirsiniz.

yaza-baslarken (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir