Güzellik

Yazın Kullandığınız Bakım Ürünlerini Atmayın!

Yazın Kullandığınız Bakım Ürünlerini Atmayın!

Tatil sonrası eve döndüğünüzde, yaz boyunca kullandığınız bütün bakım ürünlerini kaldırmayın. Tatil süresince uyguladığınız bakımları sonbaharda da devam ettirebilirsiniz. Bunun için bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Otobronzlar

Öncelikle, ürünün raf ömrünün ne kadar olduğunu öğrenin. Bu nedenle ürünün ambalajını kontrol etmelisiniz. Bronzluğunuzun biraz daha sürmesini istiyorsanız, otobronzunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Doğal bir görünüm için günlük nemlendiricinizin ya da vücut kreminizin içerisine az miktarda uygulayarak, yıl boyu bronz görünümü koruyabilirsiniz.

Güneş Kremi

Oldukça nemlendirici yapıda oldukları için, tüm vücudunuzu güneş koruyucu kremlerle nemlendirebilirsiniz. Sonbaharda oluşan cilt kuruluğuna karşı, cildinizi besler ve nemlendirir. Ayrıca cildinini güneş ışınlarına karşı korumaya devam etmiş olursunuz.

Güneş Sonrası Kremi

Eğer güneş sonrası kremini yazın bitirmediyseniz, nemlendiricinizin gücünden faydalanmayı sürdürebilirsiniz. Cildinize bakım yaptığı gibi, ferahlatıcı özellikleri ile sıcak havalarda rahatlamanı da sağlayabilirler. Ellerinizi, ayaklarınızı yumuşatmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bakım Yağı

Bakım yağları yaz boyunca saçlarınızı korudu. Canlı kalmalarını sağladı. Ama yaz bittikten sonra da saçlarınıza aynı şekilde bakım yapabilirler. Saçlarınızı şampuanlamadan hemen önce, saç uç ve boylarına uyguladığınızda, yazın tüm olumsuz etkilerini saçlarınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Tedavi edebilirsiniz. Sadece birkaç damlası bile her gün parlak görünmelerini sağlayabilir.

Önemli! Rengi, kokusu ve dokusu değişen bakım ürünlerini kullanmayın. Bu ürünler raf ömürleri geçtiğinde bu tür belirtiler gösterebilirler. Bu yüzden, ürünlerinde böyle bir etki gördüğünüzde sakın kullanmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir