Makyaj

Yoğun Çalışanlar İçin 2 dakikada Makyaj

Yoğun Çalışanlar İçin 2 dakikada Makyaj

Yoğun geçen bir iş gününün ardından, akşam arkadaşlarınız buluşmak için sizi çağırdığında, hemen hazırlanıp çıkmak aslında çok kolay. İş yerinizde hazırlanmak zorunda kalabilirsiniz. Yüzünüzde sabah yaptığınız makyaj olduğu için işiniz daha kolay. Çünkü tertemiz bir yüze makyaj yapmak daha zor olur ve çok vakit alır. Dolayısıyla bazı tekniklerle işiniz hızlandırabilir ve gündüz makyajınızı sadece 2 dakikada geceye uyarlayabilirsiniz.

 

Sadece 1 Dakikalık İş

Gece makyaj demek dumanlı göz makyajı demek! Siyah tondaki kremsi göz farını, gözlerinize derinlik ve gölge vermek için göz kapaklarına uygulayın. Bu işlem bitince, kalın ve kuyruklu bir eyeliner çizgisi oluşturun. Çok fazla mükemmel olması için çaba sarf etmenize gerek olmayacaktır. Çünkü göz makyajı fırçasıyla eyeliner ve göz farını birbirine karıştırarak daha buğulu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Sadece 30 Dakikalık İş

Dumanlı gözlerinize bolca maskara sürerek göz makyaj işleminizi sonlandırabilirsiniz. Maskara kullanmadan önce kirpik bazı uygulayarak maskaranızın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Hafif açılı bir kontur fırçası ile birlikte, yüzünüze kolayca gölgeleme yapabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin oyuk kısımlarına ve burun ucuna bronzlaştırıcı pudra uygulayın ve fırçayla hepsini hafifçe dağıtın. Dudakların için , fazla zamanınız yoksa sadece parlatıcı sürebilir veya biraz daha vurgulu bir görünüm için, kırmızı bir ruj sürebilirsiniz. Bu makyaj teknikleri ile gündüz yaptığınız makyaj geceye uyarlanmış olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir