Güzellik

Yüz Kırışıklıkları İçin Doğal Formüller

yuz-kirisiklik-dogal

Yaş ilerledikçe yüzümüzde, ellerimizde oluşan yaşlılık belirtilerine müdahale etmek biraz güçleşebiliyor. Ancak birçoğumuz yaşın etkisi ile birlikte yüzümüze konmaya başlayan kırışıklıklara karşı koymak isteriz. Kırışıklıkları azaltmak ve bu kırışıklıklarla bir süreliğine bile olsa mücadele etmek elbette ki mümkündür. Hatta düzenli bir şekilde yapılan bakım alışkanlıkları ile ileriki yaşlarınızın güzel olması bu bakım kürleri ile elbette ki mümkündür.  Bundan dolayı yüz kırışıklıkları için doğal formüller ile cildinizin yaşlanmasını geciktirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey doğru maskeyi bularak doğru bir şekilde uygulamak ve cildiniz ile ilgilenmeyi ihmal etmemenizdir.

Kırışıklık maskesinden önce düzenli nemlendirme işlemi

Yüz kırışıklıkları için maske uygulaması öncesinde mutlaka düzenli olarak cildinizin temizliğine ve nemlendirilmesine özen göstermelisiniz. Kuru ciltler kırışıklıklara çok daha fazla müsait hale gelir yağlı ciltlere göre. Bu nedenle cildin nemlendirilmesi çok daha önemlidir. Yağlı bir cilt için ise hiç nemlendirici kullanmamak yanlıştır. Bu nedenle yağlı bir cildiniz bile varsa su bazlı nemlendiriciler ile cildinizi destekleyebilirsiniz.  Bu şekilde kırıklıkları önleyebilirsiniz. Kırışıklık önleyici maske tarifleri ile de bu durumu geciktirebilirsiniz.

Sigara ve alkolden uzak durun!

Sigara ve alkol yaşlanmayı en çok hızlandıran faktörlerden birisidir. Hem cildinizin rengini değiştirir. Hem de kırışıklıklarla çok daha erken ve acımasız bir şekilde karşılaşmanıza neden olur. Bu nedenle sigara ve alkolden uzak durarak yüz kırışıklıkları için maske önerimizi de uygulayarak kırışıklıklara karşı önleminizi almalısınız.

yoğurt-cilt-kırışık-giderici-maske

Yoğurt kırışıklıkların baş düşmanı

Yoğurt maskesi ile kırışıklıklarınıza karşı koymanız çok kolay yapmanız gereken tek şey gerekli malzemeleri temin etmek ve maskeyi uygulamak. Böylece cildinizin istenilen güzelliğe ulaşmasının tadını çıkarabilirsiniz.

Malzemeler

1 çay kaşığı Yoğurt

5-6 damla portakal suyu

1 çay kaşığı doğal bal

Yarım muz

Yoğurt maskesinin malzemelerini oldukça kolay neredeyse tüm malzemeler sık sık dolabınızda bulabileceğiniz ürünler. Bu yiyecekleri beslenme alışkanlıklarınız içinde de sık sık bulundurmalısınız. İçeriden de besinleri sağlamalısınız.

Maskeyi hazırlarken ilk olarak muzu rendeleyin ya da bir çatal yardımıyla ezin. Ezdiğiniz muza geri kalan tüm malzemeleri ilave ederek karıştırın.  Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürerek 15 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresi sonunda ılık su ile temizleyebilirsiniz. Yoğurdu sade olarak da ya da bal ile birlikte yüzünüze dönem dönem sürebilir ve bakım yapabilirsiniz. Kuru bir cilde sahip iseniz içerisine doğal yağlardan da ekleyebilirsiniz.

limon-

 Kırışıklıklara limon mucizesi

Yüz kırışıklıkları için maske önerileri arasında en etkili bir diğer doğal malzeme limondur. Limon hem sıkılaştırıcı hem de leke giderici etki yaptığından kırışıklıklar için birebirdir.

Malzemeler

½ Limon suyu

1 yemek kaşığı silme karbonat

Bu iki malzeme karıştırılarak kırışıklıkların oluştuğu bölgelere sürülür ve 10 dakika kadar bekletilir. Daha sonra ılık su ile temizlenmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir