Güzellik

Yüz Rengini Açan Doğal İksirler

ten-rengini-açmak-için

Yüz rengi kişilerin çeşitli nedenlerden ötürü değişebilir. Güneş lekeleri, sivilce lekeleri gibi nedenlerle cilt rengi biraz kararabilir. Ancak yüz rengini açan doğal maskeler yardımı ile cildinizin rengini açabilirsiniz. Cilt rengini açmak üzere birçok formül vardır. Yani cildin rengini açmak aslında mümkündür. Böylece bu cilt maskelerini deneyerek cildinizin rengini açabilirsiniz ve daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlk olarak cildinizde renk kaybı yaşıyor iseniz bu konuya çözüm bulduktan sonra daha dikkatli davranmalısınız. Özellikle de bu durum güneş ışınlarından kaynaklanıyorsa ileriki zamanlarda lekelenme problemleri yaşamamak için cildinizi bu durumlardan korumalısınız. Ancak koruyamamış ve bu duruma çözüm arıyor iseniz, yüz rengini açan maske tarifleri ile bu durumu çözebilirsiniz.

salatalık-kürü

Salatalık güzellik sırrınız olabilir.

Salatalık güzellik için çok fazla kullanılan özellikle kozmetik markalarının çok ilgi duyduğu bir üründür. Elimizin her an altında mutfağımızda bulunan salatalık ve doğal yollarla yaptığımız yoğurdu renk açma işlemimiz için kullanabiliriz.

Malzemeler

2 Salatalık ve 1 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı: salatalığı yıkayarak rendeleyin daha sonra içerisine de yoğurdu ekleyerek karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayarak 15-20 dakika kadar bekleyin. Maskeyi temizlemek için ılık su ile narin bir şekilde cildinizi temizleyin.  Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

limon-gül-suyu

Doğal cilt rengi açıcı “limon”

 Limon özellikle cilt için çok fazla doğal bakım ürünü olarak kullanılmaktadır. Limon sivilce problemlerinde de kullanılmaktadır. Ancak en çok etki gösterdiği alan limonun yüz rengini açan doğal maske için kullanılmasıdır.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı limon suyu

2 yemek kaşığı gül suyu

Limon ile gül suyunu karıştırarak pamuk ile birlikte cildinizi temizleyin. Daha sonra cildinizde gerilme hissettiğinizde bir iki dakika sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

pirinc-unu-maskesi

Pirinç unu ile yüz beyazlatma

Pirinç unu çok eski dönemlerden beridir yüz beyazlatma maskesi olarak kullanılan bir malzemedir. Birçok kişinin güzellik sırrı olarak pirinç unu ile ilgili detaylar duyabilirsiniz.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı pirinç unu

Su

Hazırlanışı: pirinç unu bir kâseye koyularak kremsi bir kıvam elde edilene kadar su eklenecektir. Bu karışım yüze sürülür ve 30 dakika kadar bekletilmelidir. Ilık su ile 30 dakika sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

yumurta-akı

Mucizevi renk açıcı yumurta akı

Malzemeler

1 yumurta beyazı

1 çimdik tuz

1 damla limon suyu

Yumurta akı çok ilginç bir şekilde yumurta sarısından dikkatli bir şekilde ayırarak tüm malzemeleri yaklaşık 20 dakika mikser yardımı ile karıştırılabilir. Bembeyaz kar gibi bir görüntü oluşturarak çoğalacaktır. Bu karışımı yüzünüze sürün.  Daha sonra bir süre bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Yumurta cilt beyazlatma için en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Limon ve yumurtanın beyazlatıcı ve leke giderici etkileri yadsınamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir