Güzellik

Yüzde Bulunan Siyah Noktaları Temizleyen Yüz Maskesi

siyah-noktalar-Siyah noktalar birçok kişiyi rahatsız eden bir durumdur. Özellikle yüzde bulunan siyah noktalar çok rahatsız edicidir. Sürekli göze batarlar. Hatta bazı kişiler başkalarının yüzündeki siyah noktalardan bile rahatsız olur ve onun için bile bir şeyler yapmak isteyebilirler.

Bu nedenle siyah noktaları yok etmek için çeşitli yöntemler uygulamak gerekir. Birçok kişi genelde kolay yoldan siyah nokta giderici kozmetik ürünleri kullanabilir. Ancak kozmetik malzemeler kullanmak yerine doğal malzemeleri de kullanmak isteyenler olabilir.

Evinizdeki malzemelerle birlikte siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu doğal malzemelerin hem zararsız olması hem de kolay hazırlanabilir olması her zaman elinizin altında olması kullanımını çok daha fazla kolaylaştırmaktadır.

Siyah noktalar için maske uygulamadan önce de dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır.

Siyah noktalar yüzünüzde yer buldularsa siyah noktalar için düzenli olarak peeling uygulaması yapabilirsiniz.

Cildinizi temizledikten sonra tonik yardımı ile sıkılaştırma sağlayarak siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Daha sonra ara ara siyah noktalar için maske uygulayarak siyah noktaların oluşmasını ve var olan siyah noktaların gitmesini sağlayabilirsiniz.

siyah-nokta-yok-edici-bal-kürü

Bal maskesi ile siyah nokta temizleme

Balın cilt için faydaları saymakla bitmez birçok faydası olan bal siyah noktalar için de inanılmaz sonuçlar sunmaktadır. Bundan dolayı bal maskesini siyah noktalar için 2 yemek kaşığı kadar balı buhara tutarak ısıtabilir ve içerisine eklediğiniz bal kadar buğday tohumu ekleyerek iyice karıştırıp yüzünüze siyah noktaların olduğu bölgelere sürebilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık bir su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Balın hem nemlendirme özelliği hem yenileme özelliği bulunmaktadır. Siyah noktalar konusunda da faydalı olan bal güzellik sırlarınızdan biri olabilir.

Limon-ile-siyah-nokta

Limon ile siyah nokta temizleme

Limonun da cilt için birçok faydası vardır. Birçok cilt problemine cevap veren limon sivilceler için ve siyah noktalar için çok önemlidir.  Yarım limon suyunu bir yumurtanın akı ile karıştırarak ısıtabilir ve soğuyup katı bir hale geldikten sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. Siyah noktalar için maske olarak bu tarifi uyguladıktan sonra 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir