Güzellik

Yüzdeki Çiller İçin Mucize Yüz Maskesi Tarifleri

yüzdeki-çiller-icin (1)

Dünya’da bir kısım kişinin problemlerinden biri de çildir. Yüzde oluşan çiller çok sayıda kişinin çare aradığı bir sorundur. Özellikle genetik faktörlerden kaynaklanan çil problemi beyaz tenli kişilerde çok daha fazla meydana gelebilir. Özelikle sarışın ve kızıl saçlı kişilerde yüzde çillenme daha fazla gözlenmektedir. Bu kişiler daha fazla risk altındadır. Esmer kişilerde çil problemi çok fazla olmaz ve bu problem yaşansa dahi esmerlerde çok fazla göze batmaz. Beyaz tenli kişilerde daha fazla göze batan bir durumdur.

Güneş ışınlarına dikkat!

Güneş ışınları melanin oranını arttırdığı için çillenme oranını arttıracaktır. Bu nedenle güneş ışınlarına dikkat etmelisiniz. Güneş ışınlarının çok fazla olduğu saatlerde güneş ışınlarına maruz kalmak çillerin artış gösterebilir. Bu nedenle güneş ışınlarına maruz kalınmamalı ve güneşten koruyucu kremler kullanılmalıdır. Böylelikle çillerin artması engellenebilir.

Var olan çillerin geçmesi açısından yapılabilecek olan maskeler vardır. Bu tarz maskelerle birlikte çil probleminden kurtulabilirsiniz.


 

Maydanoz Maskesi

Maydanoz çiller için kullanılan en etkili doğal üründür.  Maydanoz ile birlikte maskeler hazırlayarak çil probleminize destek uygulayabilirsiniz.  Yüzdeki çiller için maske tariflerinden en etkili doğal ürünlerden biri maydanoz maskesidir.

Maydanoz güzelce temizlenir ve yıkanır. Daha sonra ince ince kıyılır ya da robottan geçirilir. Temizlenmiş olan yüze uygulanarak yarım saat kadar bekletilmelidir. Daha sonra ılık su ile temizlenmelidir. Maydanoz yaprakları dışında maydanoz köklerini kaynatarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

yüzdeki-çiller-icin (3)


 

Havuç Maskesi

Havuçta çok fazla güzellik sektöründe kullanılmakta olan bir doğal malzemedir.  Havuç çiller üzerinde de etkilidir. Yüzdeki çiller için maske yaparken havuç kullanabilirsiniz. Havuç maskesi için havucu kaynayarak içerisine birkaç damla limon damlatarak pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz.

yüzdeki-çiller-icin (4)


 

Soğan Maskesi

Soğan özellikle cilt açısından çok önemlidir. Soğan çil için de çok önemlidir.  Özellikle soğan suyu son zamanlarda çok faydalı olduğu konuşulan bir maskedir. Hem sivilceler için hem de çiller için çok kullanılmaktadır. Soğan kürü için soğan kaynatılır ve pamuk yardımı ile çil olan bölgeye sürülür. Bu şekilde çiller geçirilebilir.

yüzdeki-çiller-icin (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir